Зробити пожертву
Укр / Eng
07.08.16

Співробітники запорізької команди БФ “Право на Захист”, голова офісу Вікторія Саломатіна та юрист Сергій Щеголь, разом із старшим асистентом польового офісу УВКБ ООН Марією Мещаніновою провели групову юридичну консультацію в смт. Розівка.

Незважаючи на те, що населений пункт є районним центром, він знаходиться досить далеко від Запоріжжя і розташований на межі Запорізької та Донецької області. Насьогодні там зареєстровано 2849 внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Через віддаленість Розівки від Запоріжжя, туди не дістаються більшість гуманітарних та громадських організацій, що надають допомогу переселенцям.

Головними питаннями, за якими ВПО звертались до правозахисників, були питання, пов’язані з відновленням призупинених соціальних виплат, отриманням статусу ВПО для новонародженої дитини, проходженням МСЕК для оформлення стутусу інваліда, тощо.

Команда БФ “Право на Захист” ознайомила присутніх з головними правилами ведення переговорів з державними органами влади та вкотре наголосила, що спілкування необхідно вести у письмовому вигляді. Також юрист “Право на Захист” пояснив ВПО, що в багатьох випадках тільки позов до суду допоможе відстояти свої права.

Наприкінці зустрічі переселенці подякували БФ “Право на Захист” та УВКБ ООН за небайдужість до їхніх проблем та запросили правозахисників частіше відвідувати смт. Розівка.