Зробити пожертву
Укр / Eng
02.04.18

Завтра, 3 квітня, об 11:00 відбудеться засідання Урядового комітету з питань соціальної політики та гуманітарного розвитку, на якому буде розглянуто проект постанови Уряду “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 і від 5 квітня 2017 р. № 268”.

БФ «Право на захист» вже неодноразово звертав увагу урядовців на напрацювання експертів робочої групи при Міністерстві соціальної політики.

«У разі, якщо процедуру надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, не буде суттєво спрощено, належний облік постраждалих дітей не відбудеться, – підкреслює правовий аналітик БФ «Право на захист» Ксенія Карагяур. – Ми вважаємо, що тільки розуміючи точну кількість дітей можна роботи наступні кроки у сфері захисту їхніх прав та надання необхідної підтримки».

Ксенія Карагяур також зазначила, що неурядовими організаціями, які опікуються правами дітей та населення, постраждалого внаслідок конфлікту, неодноразово наголошувалося на невідповідності положень постанови Уряду № 268 Закону України “Про охорону дитинства” та міжнародним стандартам захисту прав дітей даної категорії.

Нагадаємо, за останніми даними за чотири роки конфлікту тільки декілька дітей отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.