Зробити пожертву
Укр / Eng
14.09.18

БФ «Право на захист» неодноразово нагадував про ризики шахрайства, пов’язаного з пенсійними виплатами внутрішньо переміщеним особам та особам, що проживають на непідконтрольній Уряду України території (НКУУТ). Складні, незрозумілі та виснажливі процедури оформлення та відновлення виплат створюють сприятливі умови для різноманітних махінацій.

Також у ЗМІ періодично з’являються новини про ошукування пенсіонерів. Днями поліція Донеччини повідомила про викриття чергової схеми. Обіцяючи відновити пенсію без участі самого пенсіонера, шахраї отримували оригінали паспортів та разом із спільниками та підставними особами оформлювали виплати. У результаті пенсійні картки опинялися в розпорядженні шахраїв, які користувалися нарахованими грошима. А самі пенсіонери не мали й гадки про те, що хтось отримує їхні виплати.

Тож БФ «Право на захист»  знову закликає пенсіонерів з числа внутрішньо переміщених осіб та осіб, які перебувають на території НКУУТ, бути пильними та дотримуватися простих правил:

  • не користуйтеся послугами так званих «фірм» та осіб, які за оплату пропонують відновити виплати без вашої участі;
  • не передавайте свої документи стороннім особам навіть у разі обіцянки швидкого розв’язання проблеми з виплатами;
  • не повідомляйте даних своїх банківський карток стороннім особам, у тому числі під час телефонних дзвінків;
  • дотримуйтеся законних процедур оформлення та відновлення виплат;
  • не передзвонюйте на номери, вказані в СМС про блокування карткових рахунків;
  • використовуйте тільки офіційні контактні номери банку для з’ясування фінансових питань;
  • звертайтеся за консультаціями та допомогою до офіційно діючих організацій (державні центри надання безоплатної правової допомоги; місцеві, національні та міжнародні гуманітарні та правозахисні організації).

Отримати консультацію та юридичну допомогу від БФ «Право на захист» можна за телефонами:

+38 (099) 507 50 90
+38 (094) 905 67 64
+38 (098) 597 64 72
+38 (063) 496 80 88

БФ «Право на захист» також наголошує на необхідності створення державою простих та прозорих механізмів відновлення пенсійних виплат пенсіонерам з числа ВПО, а також не ставити умовою для отримання пенсії наявність довідки ВПО.