Зробити пожертву
Укр / Eng
01.02.23

Повномасштабне воєнне вторгнення, що розпочалося на території України в лютому, не лише оголило ті проблеми захисту прав дітей, що існували до цього, а й поставило перед українською державою нові непрості виклики у сфері захисту прав дітей. 

Проблеми дітей, які залишилися без батьківського піклування в умовах воєнного стану, ми обговорювали під час круглого столу «Великі проблеми маленьких українців, що мають вирішити дорослі» у Львові. Захід організував БФ «Право на захист» в рамках проєкту BHA SaveTheChildren.

У круглому столі взяли участь представники обласних та міських державних структур,  інституційних установ, громадських організацій та фондів, що опікуються захистом прав дітей.

Володимир Лис, начальник Служби у справах дітей Львівської ОВА окреслив виклики, з якими стикнулася обласна влада за минулий рік. Це, зокрема, евакуація дітей з прифронтових територій, прилаштування в дитячі будинки на Львівщині, створення внутрішньо переміщеним дітям комфортних та безпечних умов проживання.

Марина Ус, старша аналітикиня БФ «Право на захист» зазначила, що державна система захисту виявилась не готовою до гарантування прав дітей в умовах повномасштабного вторгнення. 

“Чинні нормативно-правові акти у більшості випадків не відповідали поточній ситуації. Тому державні органи змушені були оперативно розробляти нові правила поведінки, які б відповідали викликам, що виникли. Цей процес триває й наразі. Зокрема, актуальними залишаються питання евакуації дітей, які мають батьків, проте батьки відмовляються від евакуації з небезпечних територій, та розробка механізму соціального супроводу дітей, які переміщені до західних областей з окупованих територій або повернуті з депортації”, – розповіла Марина Ус.

Євген Забродній, старший юрист БФ «Право на захист», розказав, з якими проблемами найчастіше звертаються до нашого фонду з питань захисту прав дітей у Львівській області.

Також присутні підіймали теми виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування і були переміщені до Львівської області, та надання їм оперативної допомоги; форми тимчасового влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, в сім’ї чи заклади інституційного догляду. А представники освітянської спільноти Львівщини говорили про зміни у програмі підготовки соціальних працівників у сфері захисту дітей після 24 лютого та створення освітньої програми для дітей вразливих категорій.

Ми раді, що змогли об’єднати представників влади та суспільства за одним столом та впевнені, що спільно зможемо вирішити великі проблеми маленьких українців!