– Чи просто було залишити свій будинок та переміститися до Маріуполя? Ні. І море, і клімат кращий ні до чого, якщо ти не вдома. Водночас, після того, як вдома від пострілів неможливо було спати та страшно виходити на вулицю, тиша у Маріуполі дивувала та зачаровувала. Я почала звикати до мирного життя, обживатися на новому місті потихеньку, аж поки у квітні 2017 року мені раптово не припинили виплачувати пенсію. У Пенсійному фонді України ніяких пояснень по виплаті пенсії не давали. Я живу сама, допомогу можу просити тільки у сусідів та знайомих. Та чи довго ще вони могли позичати мені гроші на ліки та продукти харчування? У мене вже не було коштів, щоб платити за оренду житла. Я була в розпачі. Здавалося, я не потрібна державі, тож вона хоче, щоб я повернулася назад, на неконтрольовану територію.
Юристи БФ «Право на захист» допомогли Жанні Петрівні відновити виплату належної їй по закону пенсії, звернувшись до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання протиправною бездіяльність Маріупольського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області та зобов’язання вчинити певні дії. Впродовж двох місяців судом було розглянуто справу та прийнято рішення про задоволення позову (справа № 805/5129/18-а).
На жаль, не всі історії ВПО мають щасливе завершення. Наразі тисячі пенсіонерів-ВПО змушені постійно доводити державі своє право на пенсію. Зробити це вони можуть тільки в суді.
Нагадуємо, 4 вересня Велика Палата Верховного Суду розгляне зразкову справу щодо визнання незаконним припинення пенсії ВПО та її відновлення. БФ «Право на захист» сподівається на виважене та неупереджене рішення суду.