Зробити пожертву
Укр / Eng
29.08.18

– Про себе можу сказати тільки те, що майже все життя працював гірником на шахті, так само, як і всі мої знайомі та сусіди в місті Червоний Луч Луганської області. Професія почесна, але дуже важка. Тож не дивно, що разом із пільговою пенсію за списком №1 я отримав цілу низку професійних захворювань та переніс два інсульти. Дома лікували і стіни, а ось коли у 2014 році ми переїхали до Харкова, до фізичного болю додався ще й моральний, адже все майно довелося залишити там, дома. Разом із дружиною, сином та його родиною (невістка та двоє онуків)  ми орендували двокімнатну квартиру. Якось потихеньку справлялися. Ми з дружиною отримували пенсію, усе ж не сиділи на шиї в дітей. Спочатку я навіть не думав знову поїхати у Червоний Луч, але згодом з’явилася потреба в зимових речах, на купівлю яких у нас просто не було грошей. Тож раз чи два на рік я відвідував наш колишній дім та незабаром повертався назад у Харків. Навіть не знаю, коли встигли прийти з перевіркою та вирішити, що я не мешкаю в цій квартирі, але в лютому 2017 року мені припинили виплачувати пенсію. Звісно, фінансова підтримка рідних допомогла вижити, але я не звик бути «утриманцем». Це прикро та принизливо. Я заробив свою пенсію ціною власного здоров’я, то чому ж я повинен виправдовуватися та доводити, що живу тут?

Костянтин Іванович разом із юридичною командою Харківського офісу БФ «Право на захист» пройшов суд першої інстанції, який задовольнив позов та зобов’язав Слобожанське об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова здійснити виплату належної ВПО пенсії з моменту припинення її виплати.

Аж тут почалося щось дивне: УПФУ, не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, подало до Харківського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, яку було повернуто через несплату судового збору.

Невже  апеляційна скарга подавалася суто для затягування судового процесу та відстрочення часу виконання рішення? Схоже на те. Адже незабаром УПФУ відмовилося добровільно виконувати судове рішення. Тож рішення було направлено до виконавчої служби на примусове виконання.

Тільки в липні 2018 року УПФУ відновило Костянтину Івановичу поточну виплату пенсії та виплатило майже половину заборгованості за 17 місяців.

Виплату іншої частини працівники Пенсійного фонду обіцяють у серпні-вересні.

Костянтин Іванович сподівається, що незабаром отримає всю заборгованість по законно та чесно заробленій пенсії.

Сьогодні  тисячі пенсіонерів-ВПО змушені постійно доводити державі своє право на пенсію. Зробити це вони можуть тільки в суді.

Нагадуємо, 4 вересня Велика Палата Верховного Суду розгляне зразкову справу щодо визнання незаконним припинення пенсії ВПО та її відновлення. БФ «Право на захист» сподівається на виважене та неупереджене рішення суду.

#ЗаПенсіїДляВПО