– Понад 40 років я пропрацювала у вугільній промисловості. Звісно, було важко. Але мені подобалася робота, до того ж колектив у нас був хороший. У 57 років вийшла на пенсію. Жили з чоловіком скромно, та чи багато нам треба? А коли у 2014 році Шахтарськ зазнав обстрілів, я вирішила переїхати до родичів у Харків. Звернулася там до Пенсійного фонду та почала отримувати пенсію. Чоловік спочатку не хотів залишати дім, а потім все ж таки наважився на переїзд. Чи то через постійні хвилювання щодо переїзду, чи то через поважний вік чоловік тяжко захворів тож вже не міг їхати до Харкова. У березні 2017 року я повернулася додому, адже чоловікові був потрібен постійний догляд. Аж раптом у квітні мені припинили виплачувати пенсію. Ми якось перебивалися копійками ще декілька місяців… У червні чоловік помер. Я вижила тільки завдяки допомозі рідних та близьких людей. Мені вже 81 рік. Може, ще й не така немічна за роками, але ж лікування хвороб вимагає постійних коштів, яких у мене просто немає. Залишається або не лікуватися, або не купувати харчові продукти.
Неля Іванівна разом з юридичною командою Харківського офісу БФ «Право на захист» пройшла два складні етапи: суд першої та апеляційної інстанції. Загалом судовий порядок відновлення пенсійних виплат тривав більше 4 місяців.
Проте Пенсійним фондом станом на сьогоднішній день була виплачена лише частина заборгованості по пенсії!
Виплату іншої частини працівники Пенсійного фонду обіцяють кожного дня.
Наразі Неля Іванівна все ще чекає та щиро сподівається, що зможе дочекається виплати заборгованості по пенсії при житті.
Сьогодні тисячі пенсіонерів-ВПО змушені постійно доводити державі своє право на пенсію. Зробити це вони можуть тільки в суді.
Нагадуємо, 4 вересня Велика Палата Верховного Суду розгляне зразкову справу щодо визнання незаконним припинення пенсії ВПО та її відновлення. БФ «Право на захист» сподівається на виважене та неупереджене рішення суду.