Зробити пожертву
Укр / Eng
16.06.16

За допомогою до юристів Дніпропетровського офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), звернулася ВПО. Разом з двома неповнолітніми дітьми Ольга була змушена залишити свій дім та переїхати до Павлограду і вже майже 5 місяців не отримувала адресну допомогу. Її звернення до УПСЗН та Ощадбанку залишалися без відповіді: причину того, чому  жінка не отримує гроші, ніхто не знав.

Юристами Проекту було складено запит на отримання інформації, але відповідь на нього ВПО так і не отримала.

Через деякий час, щоб  з’ясувати причини припинення виплати, юристи Проекту навідали місцеві органи УПСЗН та Ощадбанк. З’ясувалося, що співробітники УПСЗН своєчасно здійснювали нарахування адресної допомоги. Причиною затримки виплат були дії співробітника Ощадбанку: касир помилково перераховувала кошти на рахунок іншої особи. І хоча Ольга неодноразово навідувалася до банку, касир не зізнавалася їй у своїй помилці.

На початку червня Ользі виплатили заборгованість по адресній допомозі загальною сумою близько 9 000 грн. за рахунок власних коштів касира Ощадбанку.

«У даному випадку питання вирішилось досить швидко. Хочу звернутись до всії переселенців: не потрібно зупинятись і боятись захищати свої права у державних органах чи суді, навіть якщо вам скрізь відмовляють»,  – зазначив Олексій Капінус, юрист Проекту.