Зробити пожертву
Укр / Eng
10.10.16

Протягом декількох місяців переселенець-ром із Макіївки Донецької області не міг подати документи на отримання паспорта (на заміну втраченого): під різними приводами у ДМС документи не приймали.

Про цю ситуацію юристам БФ «Право на захист» повідомила Наталя Андрєєва із “Станції Харків”.

Після детального аналізу проблеми правовою службою Харківського офісу проекту було прийнято рішення про виїзд юриста  БФ ” Право на захист” Беретелі Руслана до міграційної служби Харківського району (м. Мерефа) для супроводу та представництва інтересів переселенця.

Під час робочої зустрічі із заступником начальника та головним спеціалістом ДМС виник цілий ряд непорозумінь в поглядах на те, де переселенець-ром повинен подавати заяву на відновлення документів. Ситуація ускладнювалась тим, що переселенець ніколи не мав українського паспорта, а втрачений документ був паспортом СРСР.

В результаті юристу вдалося переконати працівників міграційної служби виконувати вимоги положень Наказу МВС № 320 та прийняти у переселенця документи на оформлення паспорта на заміну втраченого та заяву на отримання тимчасової посвідки.

Наразі переселенець-ром отримав тимчасову посвідку особи, яка дає йому можливість стати на облік, отримати довідку ВПО та реалізовувати інші свої права як громадянина України.