Щодня за кваліфікованою юридичною допомогою до БФ «Право на захист» звертаються десятки переселенців. До юристів приходять люди, які були змушені залишити рідний дім і тепер намагаються розпочати життя на новому місці; люди, чиї права були порушені.
Юристи надають консультації, допомагають у зборі документів, складають позовні заяви та відстоюють інтереси ВПО у суді.
«Призупинення пенсійних та соціальних виплат – найгостріше питання з яким до нас звертаються ВПО, – зазначає Наталія Аляб’єва, юрист БФ «Право на захист».- Хочу зазначити, що наразі вже є десятки позитивних рішень суду за позовами від нашої команди».
За словами юриста, не кожен випадок потребує звернення до суду. Іноді питання вирішується лише написанням заяви.
«Мені пригадується випадок, що трапився в Авдіївці, – розповідає Наталія Аляб’єва. – До нас звернулася молода жінка, яка протягом двох місяців після звільнення не могла отримати трудову книжку. Колишній роботодавець вигадував незрозумілі відмови і чомусь рекомендував їхати за документами до Маріуполя, куди нібито вони були вивезені».
Юристи допомогли ВПО написати заяву із застосуванням норм чинного трудового законодавства, в якому чітко прописаний обов’язок роботодавця видати трудову книжку у разі звільнення з роботи, а також зазначено, як саме видати трудову книжку, якщо людина не прийшла за нею самостійно.
Наступного дня жінка відвезла заяву колишньому роботодавцю. Розуміючи, що було порушення КЗпП, роботодавець негайно повернув переселенці трудову книжку і попросив не звертатися до суду.
За допомогою юристів лише за один день була розв’язана проблема, яка тривала цілих 2 місяці. Нажаль, такі історії непоодинокі. Тож юристи радять переселенцям звертатися за кваліфікованою юридичною допомогою до БФ «Право на захист» та відстоювати свої права.