Зробити пожертву
Укр / Eng
04.12.17

Анастасія разом з родиною була змушена залишити м. Донецьк та переселитися до села Славне Мар’їнського району Донецької області.
Родина обрала це село не випадково, адже саме тут батько мав у власності третину приватного будинку. Важко описати розчарування членів родини, коли на місці, де стояв будинок, вони побачили лише згарище: помешкання було зруйновано артилерійськими обстрілами. Сім’ї не залишилось нічого іншого, як шукати нове житло.

Оплата оренди житла та комунальних послуг виявилися непід’ємним тягарем для родини Анастасії. Тому в березні 2017 р. жінка звернулася до УСЗН Мар’їнської РДА із заявою про призначення адресної допомоги.

Вона керувалася Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

У червні 2017 року Анастасія народила доньку. Саме тоді вона звернулась до УСЗН із заявою про зміну складу сім’ї для отримання щомісячної адресної допомоги.

Однак Управління соціального захисту населення відмовило жінці у призначені щомісячної адресної допомоги, через наявність у її батька права власності на 1/3 частину будинку.
У вересні 2017 року жінка звернулася до УСЗН із заявою на продовження щомісячної адресної допомоги на наступне півріччя, однак знову отримала відмову.

Після невдалих спроб відновити справедливість жінка звернулася за правовою допомогою до юристів Маріупольського офісу БФ «Право на захист», які підготували адміністративний позов до суду.
«Наявність у власності житлового приміщення у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, не є підставою для відмови у виплаті щомісячної адресної допомоги, – зазначила юрист БФ «Право на захист» Любов Лисенко. – Разом з тим, при винесенні рішення УСЗН не звернуло уваги на те, що с. Славне Мар’їнського району Донецької області віднесено до переліку населених пунктів, які розташовані на лінії зіткнення. Крім того, будинок у період з вересня 2014 року по лютий 2015 року був пошкоджений під час бойових дій від артилерійських обстрілів, що підтверджується Актом обстеження технічного стану домоволодіння».
Під час розгляду справи у суді, УСЗН у добровільному порядку сплатило жінці всю заборгованість з березня 2017 року та поновили виплату і на наступний період.

На жаль, такі історії непоодинокі. Тож юристи радять переселенцям звертатися за кваліфікованою юридичною допомогою до БФ «Право на захист» та відстоювати свої права.