Зробити пожертву
Укр / Eng
26.07.18

Команда Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист» на численні запити бенефіціарів провела групову консультацію щодо оформлення субсидій у м. Золоте Луганської області. Тема — вкрай актуальна як для місцевих жителів, так і для ВПО, тож у зустрічі взяли участь майже півсотні осіб.

«Люди не знають про зміни, їм вкрай важко доносити моменти, які вони вважають несправедливими. Часто пояснення сприймаються агресивно, люди намагаються переконати нас у тому, у що хочуть вірити самі», — розповідає Ярослав Авраменко, юрист Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист».

Із колегою погоджується Дмитро Щербаков, монітор Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист». Він каже: «Під час моніторингових візитів нам часто ставлять запитання щодо оформлення субсидій. Особливо людям не зрозуміло, хто має право на субсидії, які документи подавати, чому зменшується сума нарахувань».

Юристи й монітори БФ «Право на захист», виїжджаючи на групові консультації, готові до будь-яких запитань. Адже люди приходять не лише з юридичними проблемами, а й з особистими. Зокрема, жителів м. Золоте, що розташовується поблизу лінії зіткнення, непокоїли питання водопостачання, медичного обслуговування, проблема відсутності світла в оселях тощо. Та й юридичних запитань багато. За кожним із них — людські життя й непрості історії.

Так, у пані Тетяни конфлікт забрав сина й невістку. Вона сама виховує онука. Стикнулася з проблемою, якої не чекала, — у хлопця не приймають документи для отримання паспорту. Опіка не оформлена, а довідку про смерть батьків дитини, датовану жовтнем 2014 року і видану в Луганську, державні органи не приймають.

Пан Олександр не погоджується з розміром регресних. У 2014 році він не отримував зарплатні. Та й на роботу тоді не ходили… Проте ці «порожні» місяці зараховано, а отже, дохід значно зменшився.

Пані Лідія була змушена покинути свою оселю. Внаслідок обстрілу зруйновані обидва будинки родини: її та сина. Син у Лідії дорослий, проте має інвалідність. Жінка є опікуном ще і 13-річного хлопчика. Теж з інвалідністю. Лідії поталанило, їй виділили житло, от тільки жити в ньому неможливо — жодних комунікацій.

Пані Олександра за 4 роки перенесла два інсульти та два інфаркти. Вона жодного разу повноцінно не лікувалася. Жінка любить поезію, пише вірші і мріє про санаторій. Їй 82 роки…

«Після консультації до мене підійшов збентежений чоловік і спитав: «Це правда? Переселенці можуть оформити субсидію?». А його переконували в протилежному. На жаль, робота на Луганщині закінчиться не скоро. Але слухаючи ці історії, допомагаючи людям не лише ділом, в іноді просто підтримкою, ми розуміємо, що працюємо не даремно. Кожен візит у будь-який населений пункт сповнений емоцій. Там такі долі!», — ділиться Олена Грекова, керівник Сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист».

Групова сесія організована за сприяння підрозділу ВО «Українські рубежі» у м. Золоте, військово-цивільної адміністрації в місті Золоте та ГМ «Проліска».