Зробити пожертву
Укр / Eng
22.06.16

До юристів Дніпропетровського офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), звернувся переселенець Ілля Григорович. Після початку бойових дій у Донецької області 78-річний чоловік переїхав до Павлограду.

З березня 2016 року Ілля Григорович не отримував пенсію. Чоловік неодноразово сам звертався до Управління ПФУ, але чіткої відповіді так і не отримав – літню людину просто перенаправляли із кабінету в кабінет.

Юристи Проекту склали запит на отримання інформації та разом з Іллею Григоровичем навідалися до органів УПСЗН та УПФУ у Павлограді.

Лише після особистої зустрічі зі спеціалістами УПСЗН та УПФУ та роз’яснення норм діючого законодавства вдалося дізнатися справжню причину призупинення виплат. З’ясувалося, що співробітники Управління ПФУ помилково не внесли ВПО до списків, на підставі яких щомісячно проводяться виплати пенсії.

У червні 2016 року пенсіонерові виплатили заборгованість по пенсії.

«Якщо ваші права порушуються,  спілкуйтесь із представниками органів влади письмово – офіційні відповіді є доказами порушення прав, – наголошує Ольга Меркулова, юрист Проекту. – Крім того, посадові особи стають більш уважними та дисциплінованими, коли мають ставити свій підпис під будь-яким рішенням».