Зробити пожертву
Укр / Eng
28.11.16

Родина Нармамента – багатодітна. В нього четверо дітей серед яких є дитина – інвалід. Вони перемістилися з м. Донецьк в м. Запоріжжя ще в 2014 році задля уникнення військового конфлікту.

Донька-інвалід потребує частого відвідування лікарів, а громадським транспортом відвідувати лікарні досить проблематично. Тому у травні 2016 року батько звернувся до Управління праці та соціального захисту населення Комунарського району м. Запоріжжя за місцем фактичного проживання своєї родини із проханням взяти на облік для забезпечення інваліда автомобілем. І отримав відмову. Підстава відмови – взяття на облік для забезпечення інваліда автомобілем здійснюється за місцем реєстрації проживання (м. Донецьк).

Чоловік звернувся до юристів Запорізького офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам», який реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

У червні 2016 року юристом БФ «Право на захист» Щеголь Сергієм було підготовлено та подано позовну заяву до суду для оскарження відмови у взятті на облік для забезпечення інваліда автомобілем. У жовтні поточного року було винесено рішення суду на користь Нармамента Овезова. Даним рішенням, суд зобов’язав управління праці та соціального захисту населення взяти на облік переселенця для забезпечення автомобілем його доньки-інваліда.

Так, завдяки своєчасному втручанню представника БФ «Право на Захист», було позитивно вирішення спірне питання на користь переселенця.