Зробити пожертву
Укр / Eng
01.07.20

Село Зеленопілля Бахмутського району розташоване поблизу лінії розмежування. Без того складну ситуацію посилили чинні карантинні обмеження – комунальний транспорт тепер належним чином не функціонує, а більшість мешканців села – це люди похилого віку, які залишилися сам на сам зі своїми проблемами.

Зі слів місцевих жителів, останні два тижні в населеному пункті є серйозні проблеми з постачанням питної води. Воду їм подає Курдюмівський завод кислототривких виробів. Та через заборгованість постачання води до Зеленопілля тепер відбувається через день і по годинах (дві години вранці та ще дві – ввечері). Без води залишаються не тільки приватні будинки, а й дитсадок. Резервуарів необхідної ємності в дитячому садочку не мають, тож установа упродовж  карантину залишається майже без води, що критично впливає на санітарний стан.

У Зеленопіллі немає жодного магазину, навіть продовольчого, колишній орендар якого помер. Хліб до села не привозять, тож люди повинні пішки ходить до сусідньої Курдюмівкі. Та більшість людей сама дістатися Курдюмівки не може. У квітні в населеному пункті звільнився фельдшер, відтак фельдшерсько-акушерський пункт перестав працювати.  

Нещодавно юристи БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR) провели у Зеленопіллі консультації. І оскільки ситуація там дуже непроста, можливість звернутися по юридичну допомогу і отримати консультацію, не покидаючи рідного села, – була дуже доречною.