Зробити пожертву
Укр / Eng
16.11.17

Слов’янський пенсійний фонд незаконно відмовив у виплаті недоотриманої пенсії Марії* після смерті її батька, з яким вони проживали разом.

Жінка отримала свідоцтво про смерть українського зразка і подала його разом із заявою про виплату недоотриманої пенсії до Слов’янського пенсійного фонду. Спочатку її звернення взагалі проігнорували. Тільки після того, як заява надійшла поштою, Марія отримала офіційну відмову. Працівники фонду зазначили, що виплата не може бути здійснена без довідки з ЖЕКу, яка підтверджує дійсність проживання разом до настання смерті батька.

Тож Марія звернулася за юридичною допомогою до Слов’янського офісу БФ «Право на захист».

«Недоотриману пенсію осіб, що не були зареєстровані як внутрішньо переміщені особи на підконтрольній Уряду України території, можливо отримати за місцем перебування членів сімей або інших осіб, які мали право на отримання пенсії, – зазначив юрист Дмитро Ганич. – Відповідно до законодавства, підтвердженням спільного проживання є також відмітка у паспорті обох осіб за однією адресою. Отже, Слов’янський ОУПФУ незаконно проігнорував норми чинного законодавства».

Юристи склали скаргу до головного Управління Пенсійного фонду України. Враховуючи зауваження, викладені у скарзі, держустанова винесла рішення на користь Марії. Незабаром до Слов’янського ОУПФУ надійшло розпорядження  щодо негайного вирішення цього питання.

В свою чергу ПФУ України опублікував статтю про зазначений випадок на своєму офіційному сайті.  Сподіваємось, що й надалі вона слугуватиме зразком у вирішенні інших подібних справ щодо виплати недоотриманих пенсій.