Переселенець із Луганська перестав отримувати адресну допомогу через те, що не зміг влаштуватися на роботу. Згодом він вийшов на пенсію, але в УСЗН все одно не призначили зазначені виплати. Завдяки юристам БФ «Право на захист» суди двох інстанцій визнали дії УСЗН неправомірними та зобов’язали Управління соцзахисту виплатити адресну допомогу ВПО.
У липні 2014 року Василь Андрійович* разом із дружиною був вимушений покинути рідний Луганськ та переїхати до Харкова. Переселенці стали на облік ВПО. Тоді ж їм обом як працездатним особам призначили адресну допомогу. Дружина Василя Андрійовича змогла влаштуватися на офіційну роботу, а він сам – не зміг, тому через 4 місяці виплати адресної допомоги йому припинили.
Наприкінці 2015 року чоловік вийшов на пенсію за віком. У січні 2016 він письмово повідомив управління соціального захисту про зміну свого статусу та подав заяву про призначення йому щомісячної адресної допомоги як пенсіонеру на наступний шестимісячний період, але не отримав ні виплат, ні навіть відповіді.
У червні 2016 року він знову звернувся до УСЗН, але у призначенні виплат адресної допомоги йому відмовили. При цьому працівники УСЗН посилались на п. 3 Постанови № 505, в якому сказано, що особам працездатного віку, яким грошова допомога була припинена відповідно до п. 7 цього Порядку, грошова допомога на наступний термін не призначається.
Співробітники Харківського офісу БФ «Право на захист» допомогли Василю Андрійовичу оскаржити рішення УСЗН у суді та довести, що після досягнення пенсійного віку він має право отримувати щомісячну адресну допомогу.
Зокрема, суд взяв до уваги, що згідно із Постановою КМУ №505, «виплата грошової допомоги може бути поновлена, якщо протягом місяця з місяця припинення її виплати уповноважений представник сім’ї повідомив уповноваженому органу про зміну обставин, які вплинули на припинення виплати грошової допомоги».
В результаті розгляду справи суд визнав дії УСЗН неправомірними та зобов’язав Управління соцзахисту призначити та виплатити переселенцю щомісячну адресну допомогу починаючи з січня 2016 року.
В середині березня за результатами розгляду апеляційної скарги представників УСЗН, апеляційний суд підтвердив рішення суду першої інстанції.
*ім’я змінене із міркувань безпеки