Зробити пожертву
Укр / Eng
12.09.18

У с. Спірне Донецької області команда БФ «Право на захист» (Дмитро Ганич, регіональний юрист, Олексій Істомін, монітор і Тетяна Тоцька, дата-менеджер) спільно з Агентством ООН у справах біженців (UNHCR) провела групову консультацію для місцевих жителів.

«Спірне — маленьке село, розташоване далеко від лінії зіткнення. Там проживає до 20 осіб і вони фактично ізольовані від зовнішнього світу. Наприклад, щоб отримати медичні послуги, люди домовляються із сусідами, які мають машини, або пішки йдуть 4–5 км до траси, щоби сісти на автобус. Оскільки йдеться про літніх людей, такі «подорожі» даються їм нелегко», — розповідає Тетяна Тоцька.

За словами місцевих мешканців, найактуальнішою проблемою для них є відсутність транспортного сполучення та пов’язані з цим труднощі з купівлею продуктів харчування, ліків тощо. До юриста БФ «Право на захист» також зверталися з питаннями щодо вступу в спадщину. Один із відвідувачів консультації не мав українського паспорту та потребував юридичної допомоги у встановленні громадянства. І хоча запити й проблеми у кожного з відвідувачів заходу були різні, консультацію отримав кожен.