Зробити пожертву
Укр / Eng
09.08.16

Співробітники БФ «Право на Захист» – адвокат Герман Петров та монітор Марина Кравчина – провели групову юридичну консультацію для переселенців та мешканців Авдіївки, що розташоване поблизу лінії розмежування. Незважаючи на те, що Авдіївка – одна із найгарячіших точок на мапі АТО, місто живе повноцінним життям.

Найбільш людей турбувало питання компенсації за житло, яке було зруйноване в результаті бойових дій на Донбасі, а також можливість вирішення таких питань в рамках національної судової системи.

Також на зустрічі піднімалась велика кількість питань стосовно захисту прав ВПО в світлі останніх змін в законодавстві, а саме умов обслуговування переселенців (а в місті їх зареєстровано 2340 осіб) в Державному ощадному банку.  В Авдіївці працює тільки одне відділення цього банку.  Чергу треба займати рано вранці, графік роботи нестабільний, часто не має зв’язку. Банкоматів в місті немає зовсім. Люди повинні їздити за 70 км до найближчих населених пунктів (Покровськ, Мирноград), щоб зняти кошти.

Ще одне з болючих питань, яке було підняте під час зустрічі – це борги за комунальні послуги. Протягом 2014-2015 років люди масово виїжджали з міста на безпечну територію, а коли повертались – зіткнулися із проблемою боргів за комунальні послуги (газ, вода).