Зробити пожертву
Укр / Eng
13.05.16

12 травня відбулась зустріч Дімітріса Аврамопулоса, Єврокомісара з питань міграції, внутрішніх справ та громадянства, який перебував з офіційним візитом в Україні, із представниками громадянського суспільства.

Підчас зустрічі Галина Бочева, координатор програм правового захисту БФ «Право на захист», підняла ряд болючих проблем в сфері захисту прав людини. Зокрема, йшлося про значні недоліки, в тому числі на законодавчому рівні, системи притулку, управління міграцією та кордонами, статусу осіб без громадянства в Україні.

Галина також звернула увагу високопосадовця Європейського Союзу на потребу активної підтримки внутрішньо переміщених осіб в Україні та зусиль громадянського суспільства, спрямованих на їхній захист, з боку ЄС. Вона зауважила, що на сьогодні найбільш гостро для цієї категорії громадян стоїть проблема незаконної «верифікації» та призупинення пенсійних і соціальних виплат  ВПО у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Харківській областях, що поставила людей на межу виживання.

Також йшлося про потребу докорінного реформування порядку перетину лінії розмежування із тимчасово непідконтрольними територіями для забезпечення можливості безпечної евакуації для вразливих категорій населення, ефективного забезпечення гуманітарних потреб цивільного населення непідконтрольних територій та єдності сімей постраждалих від конфлікту.