Добропілля — маленьке, на тридцять тисяч мешканців, місто у західній частині Донецької області. Саме тут, у невеликому місті, яке утворилося навколо шахт, знайшли новий дім люди, що були вимушені залишити свій рідний дім у інших містах та селах.
Так, у одному з гуртожитків Добропілля мешкає 68 переселенців, з них 11- діти. Так сталося, що для мешканців гуртожитка однією з найгостріших проблем була відсутність місця для дозвілля та навчання дітей. У кожній з невеликих кімнат мешкає родина з 2-4 людей. Через брак місця діти шкільного віку змушені були робити домашні завдання на кухонному столі в умовах неналежного освітлення та без дотримання необхідних санітарно-гігієнічних норм. Через це виникали також ризики для здоров’я дітей (погіршення зору, неправильне формування постави тощо). До того ж діти, які мешкають в одному гуртожитку, не мали простору для проведення спільного дозвілля у приміщенні у вільний від навчання час, що особливо актуально у зимовий період.
Під час моніторингу умов проживання ВПО в гуртожитку співробітники БФ «Право на Захист» з’ясували, що батьки дітлахів, які мешкають у гуртожитку, дуже зацікавлені в організації додаткових освітніх заходів та регулярних занять для розвитку творчих здібностей дітей, але у гуртожитку немає відповідних умов для запрошення спеціалістів та проведення занять.
Проте тепер, завдяки допомозі БФ «Право на захист» у рамках реалізації проекту підтримки громад, що постраждалі від конфлікту, у мешканців гуртожитку з’явилася можливість отримати окрему кімнату для навчання та проведення дозвілля мешканців гуртожитку, насамперед дітей ВПО, переобладнавши хол на другому поверсі гуртожитку. В холі були змонтовані перегородки з гіпсокартону із дверями посередині, замінені радіатори, поклеєні шпалери, настелений лінолеум, розташовані столи зі стільцями та диван.
«У цьому приміщенні планується організація простору для навчання дітей, а саме: організація регулярного відвідання дітей, що проживають у гуртожитку, а також інших дітей ВПО з м. Добропілля для проведення розвиваючих занять, зустрічей з психологом тощо, – зазначила Світлана Кочова, співробітник Слов’янського офісу БФ «Право на захист». – Отже, діти-ВПО, що мешкають у гуртожитку, матимуть простір для навчання та проведення дозвілля, а дорослі мешканці гуртожитку та місцеві мешканці будуть мати можливість прийняти участь у заходах, що будуть проводитися в організованому просторі. Сподіваємося, що наданою допомогою ми зробили життя мешканців гуртожитку комфортнішим, а громаду, загалом, – більш згуртованою».
Співробітники БФ «Право на захист» впевнені, організація кімнати для проведення дозвілля та навчання у гуртожитку для переселенців покращить можливості дітей-ВПО для неформальної освіти та самоосвіти, буде сприяти всебічному розвитку дітей, їхньому згуртуванню. В кімнаті планується проведення майстер-класів для дітей і дорослих, творчі та освітні заняття, які будуть організовані силами ГО «Громадський простір «Розвиток» та мешканців гуртожитку. Також кімната може використовуватися дітьми ВПО, які мешкають у гуртожитку, задля підготовки шкільних домашніх завдань.
Нагадаємо, БФ «Право на захист» в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), продовжує реалізацію невеликих проектів, спрямованих на допомогу громадам.
Під час поточного моніторингу співробітники Проекту виявляють проблеми, які є найгострішими для всієї громади населеного пункту або якоїсь її частини, та приймають рішення щодо надання допомоги.
Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).
Допомога надається постраждалим від конфлікту громадам, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5811,5819,5820″]