Зробити пожертву
Укр / Eng
10.02.22

Спеціаліст із трудових питань Благодійного фонду «Право на захист» Денис Чекменьов провів відкритий вебінар «Які відомості має право запитати роботодавець при працевлаштуванні» для вразливих категорій населення у Приазовському регіоні. Наводимо 3 найважливіші ФАКТИ з вебінару, які повинні знати всі шукачі роботи на сьогодні.

3 головні факти з вебінару

1. З 8 січня 2022 року всі роботодавці нестимуть відповідальність за дискримінацію в оголошенні про вакансію (щодо обмежень за статтю чи віком). Штраф становить 10 мінімальних зарплат, що на сьогодні становить 65 тисяч гривень.

2. Роботодавець НЕ має право вимагати відомості про:

– партійну і національну приналежність,

– походження,

– реєстрацію місця проживання чи перебування та

– документи, подання яких не передбачено

законодавством.

3.  Вакцинація від COVID-19 обов’язкова для працівників тільки таких сфер:

  • Органів місцевого самоврядування; виконавчої влади;
  • Закладів охорони здоров’я, системи освіти, соціальної сфери;
  • Підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 83.
  • Комунальних підприємств, установ та організацій.
Які відомості має право запитати роботодавець при працевлаштуванні?

Що робити, якщо роботодавець незаконно відмовив у працевлаштуванні?

Які відомості має право запитати роботодавець при працевлаштуванні

«Якщо ви стикнулися з дискримінацією з боку потенційного роботодавця, порушенням ваших прав або отримали незаконну відмову у працевлаштуванні, ви можете оскаржити такі дії роботодавця. Аналіз судової практики говорить про те, що, на жаль, більшість подібних позовів лишається незадоволеними. Хоча є і ті, що прийняті на користь позивача. Але здебільшого суд виносить негативне рішення через те, що позивач не потурбувався про доказову базу. Це може бути і саме оголошення про вакансію, і ваше резюме, і проходження незалежних тестувань, які доводять вашу кваліфікацію та відповідність посаді», – зазначає Денис Чекменьов.

Вебінар «Які відомості має право запитати роботодавець при працевлаштуванні» пройшов в межах проєкту «Підвищення рівня самозабезпечення та працездатності вразливих категорій населення в Приазовському регіоні України» за підтримки федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.