Зробити пожертву
Укр / Eng
15.01.18

Олена* разом з трьома дітьми мешкала у Торецьку. І хоча у розташованому поблизу лінії зіткнення місті жилося досить непросто, родина не хотіла залишати рідний дім. Але проблеми, з якими доводилося стикатися щодня, нанизувалися одна на одну неначе намистини у нескінченному намисті.

Одного разу, коли Олена разом з найменшим сином пішла до магазину, хлопчик злякався чоловіка зі зброєю. Дитина перестала спокійно спати вночі, плакала та лякалася сторонніх людей. Зваживши всі «за» та «проти», жінка вирішила переїхати до Харкова, де орендувала невелику квартиру.

Співробітники Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді допомогли влаштувати старших дітей до школи, з молодшим проводили роботу, спрямовану на психічну адаптацію у новому середовищі, але  психологічний та емоційний стан самої Олени був дуже складним. З невідомих їй причин, кілька місяців жінка не отримувала соціальні виплати, тож через матеріальну скруту не мала можливості придбати постільну білизну, рушники чи новий одяг для дітей. Дуже активні хлопчаки постійно забруднювали одяг, отже жінці доводилося прати руками щодня, щоб на наступний день було що одягти.

Тож комплекти постільної  білизни, рушники та пральна машина, що передали співробітники Харківського офісу БФ «Право на захист», стали родині у нагоді.

«Нещодавно ми знову завітали до родини. Було приємно побачити, як змінився настрій у кожного з них. Діти з радістю використовують рушники та сплять на новій білизні,- розповідає Наталя Павленко, співробітник Харківського офісу БФ «Право на захист».- Але більше за всіх рада Олена, адже пральна машина допомагає ретельно випирати натільну та постільну білизну та швидше сушити речі».

До того ж завдяки допомозі юристів БФ «Право на захист» жінці були поновлені соціальні виплати, тож життя Оксани та її синів потихеньку налагоджується.

Допомога надана в рамках проекту «Адвокація, захист та правова допомога ВПО», що реалізується БФ «Право на захист» за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR).

Допомога надається найбільш вразливим ВПО та особам, постраждалим від конфлікту, виявленим співробітниками Проекту під час моніторингу.

*Ім’я змінено

[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”5814,5829″]