Зробити пожертву
Укр / Eng
23.05.16

20 травня у м. Ізюм Харківської області співробітники БФ «Право на захист» провели семінар щодо припинення виплат адресної допомоги за постановою КМУ №505 і пенсій внутрішньо переміщеним особам у зв’язку з відсутністю штампа ДМС на довідках ВПО. На цей захід у районному палаці культури зібрались представники виконавчих органів державної влади таких, як УПФУ, міського та районного УПСЗН, ДМС, Реєстраційного відділу виконавчого комітету міської ради м. Ізюм, міського та районного ЦСССДМ, а також 25 переселенців.

Співробітники Харківського офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам» – консультант із суспільно-політичних питань Денис Жук, юрисконсульт Віра Туру і адвокат Оксана Желанова – розповіли про основні напрями діяльності проекту, окреслили проблеми, з якими зараз стикаються ВПО не тільки в Ізюмі та Харківської області, а також і в інших областях України.

Правозахисники закликали переселенців у разі припинення виплат звертатися до виконавчих органів державної влади із письмовою заявою з проханням призначити грошову адресну допомогу та пенсію. ВПО отримали шаблони таких заяв. За наявності письмової відмови означену проблему можна буде вирішувати у судовому порядку.

Представники держорганів зізнались, що наразі керуються постановами №505 та №509, але погодились із тим, що якщо будуть рішення судів, які зобов’язують пенсійний фонд або управління соцзахисту призначити ВПО належні пенсійні та соціальні виплати, то на підставі таких рішень ВПО свої виплати отримають.