Зробити пожертву
Укр / Eng
14.04.20

На початку лютого 2020 року на «гарячу лінію» БФ «Право на захист» звернувся 68-річний пенсіонер, Василь Федорович, який потрапив у неприємну ситуацію. Напередодні чоловік приїхав до Маріуполя для врегулювання важливих питань та загубив усі документи: паспорт, пенсійне посвідчення, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Він відразу звернувся до поліції та отримав документ на підтвердження події.

Чоловік постійно мешкає у м. Шахтарську Донецької області, тож мав намір повернутися додому, але, на превеликий жаль, без документів це було би неможливо. Тож наші спеціалісти надали пану Василю юридичну консультацію і розповіли про те, що треба зробити для отримання нового паспорта замість втраченого.

Василь Федорович перебуває на обліку як ВПО в Центральному районі м. Маріуполя. Відповідно до чинного законодавства, він може звернутися з документами для оформлення паспорта лише до Державної міграційної служби (ДМС) Центрального району, де прийом громадян здійснюється лише за попереднім записом через офіційний сайт відомства. Пенсіонер зареєструвався в електронній черзі, але отримав талон лише на 4 березня 2020 року. Тобто оформлення паспорта йому довелося би чекати аж цілий місяць! Такий період виявився задовгим, бо ж жити у Маріуполі герою нашої історії було ніде. Гроші у Василя Федоровича вже закінчувалися, постійно нагадували про себе хвороби. Тож потрібно було терміново допомогти йому потрапити на прийом до спеціаліста ДМС, де можна було б отримати довідку для перетину лінії розмежування та повернення додому. Ситуацію ускладнювало те, що підтвердити особу Василя Федоровича було нікому, – всі родичі та сусіди мешкають на непідконтрольній уряду України території (а оригінали документів, нагадаємо, чоловік загубив).

Наші колеги вирішили супроводити чоловіка до ДМС та допомогти якнайшвидше розв’язати проблему. На місці з’ясували: охочих потрапити на прийом до спеціаліста дуже багато! Але вдалося поговорити із начальницею та розповісти непросту історію. Їм запропонували почекати упродовж кількох днів – якщо хтось із раніше зареєстрованих в електронній черзі не прийде на прийом.  Василю Федоровичу пощастило того ж дня! Він надав копії наявних в нього документів та отримав довідку, із якою зміг перетнути лінію розмежування та потрапити додому.

Чоловік був дуже вдячний, адже немає нічого більш бажаного для людей, які вскочили в таку халепу, ніж просто опинитися у рідному домі, де не страшні жодні негаразди.