Зробити пожертву
Укр / Eng
20.10.17

І знову історія про паспорт громадянина України.

Відомо, що з 1 жовтня 2016 року згідно з рішенням Верховної Ради України паспорт можуть отримати ті, хто досяг 14-річчя. Нагадаємо, внутрішньо переміщеним особам необхідно звертатися до територіального підрозділу ДМС, розташованого за місцем їхньої реєстрації як ВПО.

Що ж до осіб, які проживають на неконтрольованій Урядом України території Донецької та Луганської областей і не є ВПО, їм необхідно звертатися до територіального підрозділу Міграційної служби України, на який покладено виконання функцій того підрозділу ДМС, що розташований за місцем реєстрації особи й тимчасово не виконує своїх функцій унаслідок АТО.

Нещодавно до Слов’янського офісу БФ «Право на захист» звернувся Максим*.  Хлопець, якому виповнилося 14 років, мешкає з родиною на НКУУТ. Разом з мамою він приїхав до Слов’янська аби отримати паспорт громадянина України.

Мати не змогла буди довго у Слов’янску, адже дома на неї чекала маленька дитина. Тож Максим залишився сам у орендованій кімнаті.

Юнак надав у Слов’янську ДМС пакет всіх необхідних документів, але кожного разу протягом двох тижнів держслужбовці то згадували про відсутність якогось додаткового документу, то вимагали присутності спочатку трьох, а потім – п’яти свідків.

Максиму залишалося лише сфотографуватися, адже без цього він не міг отримати тимчасове посвідчення для перетину ліні розмежування. Сам у чужому місті без чіткого розуміння, коли нарешті він зможе повернутися додому, хлопець звернувся по допомогу до юристів.

Того ж дня Дмитро Ганич, юрист Слов’янського офісу БФ «Право на захист», разом з Максимом завітав до начальника паспортного столу. З’ясувалося, що наданих хлопцем документів достатньо і через два дні питання було вирішене.

Це вже не перший раз, коли складене юристом письмове звернення або просто присутність самого юриста прискорюють вирішення питання. Іноді через різноманітні бюрократичні перепони переселенці та ті, хто постраждав внаслідок конфлікту, не можуть самостійно знайти вихід із ситуації, що склалася. Тож юристи радять звертатися за кваліфікованою юридичною допомогою до БФ «Право на захист» та відстоювати свої права.

*Ім’я змінене.