Зробити пожертву
Укр / Eng
18.04.16

Для отримання свідоцтва про смерть особи необхідно звернутися до будь-якого відділу РАЦСу на підконтрольній території із заявою про реєстрацію смерті особи та отримати письмову відмову.

Далі родичі померлої особи (або представники родичів) із отриманою відмовою мають звернутись до будь-якого суду України на підконтрольній території України і подати такі документи:

 • заяву про встановлення факту смерті особи, в якій мають бути зазначені причини неможливості одержання свідоцтва про смерть у звичайному порядку;
 • документи, що підтверджують викладені в заяві обставини;
 • квитанцію про сплату судового збору у розмірі 275,6 грн.

[vc_single_image image=”3230″]Зверніть увагу! НЕ ПОТРІБНО СПЛАЧУВАТИ СУДОВИЙ ЗБІР у таких випадках:

 • заявник є інвалідом ВВВ та членом сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняною до них особою;
 • заявник є інвалідом I та II груп, законним представником дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів;
 • заявник є особою, віднесеною до I та II категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
 • подається заява про встановлення факту смерті особи, яка пропала безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або дають підстави вважати її загиблою від певного нещасного випадку внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;
 • подається заява про встановлення факту смерті особи, яка загинула або пропала безвісти в районах проведення воєнних дій або антитерористичних операцій

Справа розглядається невідкладно з моменту надходження заяви до суду.

Суду необхідно надати докази, що підтверджують факт смерті особи. Такими доказами можуть бути документи, показання свідків, висновки експертів тощо.

Суд може прийняти одне із рішень:

 • про встановлення факту смерті особи. З копією судового рішення про встановлення факту смерті особи та паспортом громадянина України Вам необхідно самостійно звернутись до будь-якого відділу РАЦСу (наприклад, за місцем проживання) для отримання свідоцтва про смерть особи.
 • про повернення заяви (у разі неналежної форми заяви, несплати судового збору, подання заяви особою, яка немає на це повноважень або відсутності вказаних у заяві документів). Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню суду, якщо Ви усунете причини, що стали підставою для повернення заяви (наприклад, оформите заяву належним чином, сплатите судовий збір).
 • про відмову (у разі недостатніх доказів). Рішення суду про відмову у встановленні факту народження можна оскаржити в апеляційному суді, в порядку строки встановлені законодавством.

У будь-якому разі, суд зобов’язаний роз’яснити заявнику порядок оскарження рішення та негайно після проголошення видати заявнику копію такого рішення або невідкладно надіслати його до РАЦСу за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації смерті особи.

Для отримання допомоги в складанні заяв чи оскарженні рішень судів у вказаній категорії справ пропонуємо Вам звернутись до мережі наших безкоштовних правових приймалень або мобільних юридичних консультаційних груп.