Зробити пожертву
Укр / Eng
19.04.16

Для отримання свідоцтва про народження дитини необхідно звернутися до будь-якого відділу РАЦСу на підконтрольній території із заявою про реєстрацію народження дитини та отримати письмову відмову.

Далі батьки дитини (або родичі дитини/представники батьків або родичів дитини/інший законний представник дитини) із отриманою відмовою мають звернутись до будь-якого суду України на підконтрольній території України і подати такі документи:

  • заяву про встановлення факту народження дитини, в якій мають бути зазначені причини неможливості одержання свідоцтва про народження у звичайному порядку;
  • документи, що підтверджують викладені в заяві обставини;
  • квитанцію про сплату судового збору у розмірі 275,6 грн. (з 1 травня 2016 року – 290 грн.)

[vc_single_image image=”3235″]Зверніть увагу! НЕ ПОТРІБНО СПЛАЧУВАТИ СУДОВИЙ ЗБІР, ЯКЩО ЗАЯВНИК Є:

  • інвалідом ВВВ та членом сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняною до них особою;
  • інвалідом I та II груп, законним представником дітей-інвалідів і недієздатних інвалідів;
  • особою, віднесеною до I та II категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Справа розглядається невідкладно з моменту надходження заяви до суду.

Суду необхідно надати докази, що підтверджують факт народження дитини. Такими доказами можуть бути документи, показання свідків, висновки експертів тощо.

Суд може прийняти одне із рішень:

  • про встановлення факту народження дитини з зазначенням даних про дату і місце народження особи, про її батьків. З копією судового рішення про встановлення факту народження Вам необхідно самостійно звернутись до відділу РАЦСу за місцем проживання, заявою про поновлення актового запису цивільного стану та паспортом громадянина України.
  • про повернення заяви (у разі неналежної форми заяви, несплати судового збору, подання заяви особою, яка немає на це повноважень або відсутності вказаних у заяві документів). Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню суду, якщо Ви усунете причини, що стали підставою для повернення заяви (наприклад, оформите заяву належним чином, сплатите судовий збір).
  • про відмову (у разі недостатніх доказів). Рішення суду про відмову у встановленні факту народження можна оскаржити в апеляційному суді, в порядку строки встановлені законодавством.

У будь-якому разі, суд зобов’язаний роз’яснити заявнику порядок оскарження рішення та негайно після проголошення видати заявнику копію такого рішення або невідкладно надіслати його до РАЦСу за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження особи.

Для отримання допомоги в складанні заяв чи оскарженні рішень судів у вказаній категорії справ пропонуємо Вам звернутись до мережі наших безкоштовних правових приймалень або мобільних юридичних консультаційних груп.