Зробити пожертву
Укр / Eng
05.10.16

Співробітниці Слов’янського офісу БФ «Право на захист» – юрист Ганна Букрєєва та монітор Наталя Шевченко – навідалися із моніторинговим візитом до м. Торецька та м. Залізного Донецької області. У цих населених пунктах були проведені інформаційні сесії, під час яких правозахисниці розповіли про місію БФ «Право на захист» та надали відповіді на запитання. Найбільш гострою темою залишається питання отримання компенсації за зруйноване житло, борги по банківським кредитам, а також відсутність пільг по сплаті комунальних послуг в пошкоджених будівлях. Але це не вичерпний перелік питань, з якими звертаються мешканці населених пунктів, що розташовані поблизу лінії розмежування.

На цьому заході до правозахисниць звернулась молода жінка, яка відбудовує свій постраждалий від обстрілів будинок та виховує власну дитину й двох племінниць.

В будинок жінки під час чергового обстрілу потрапив снаряд, зруйнувавши стріху в одній із кімнат. Але жінка не впала у відчай – власними силами та за допомогою міжнародних та волонтерських організацій вона почала робити ремонт в квартирі. «Коли треба піднімати дітей, то немає часу на сльози», – каже вона.

Жінці трохи за тридцять, вона офіційно працевлаштована. У цьому будинку вона живе разом із своєю дитиною, а крім цього доглядає за доньками свого брата – шестирічною Катериною та п’ятирічною Кірою. Батьки дівчаток зловживають спиртними напоями та не приділяють уваги власним дітям навіть тоді, коли ті хворіють. Протягом тижня діти знаходяться у бабусі, а на вихідні жінка забирає їх до себе. Оскільки батьки не позбавлені батьківських прав, жінка не може влаштувати меншу дитину до дошкільного дитячого закладу.

Співробітниці БФ «Право на захист» роз’яснили жінці, що оскільки вона є рідною тіткою дітям, то має право написати заяву, що діти тимчасово будуть перебувати на її утриманні поки будуть готуватись документи про позбавлення батьківських прав та встановлення опіки, якщо батьки не почнуть виконувати свій батьківський обов’язок.

Заяву було написано і наразі працівники соціальної служби її прийняли та мають провести перевірку, після якої, ймовірно, буде прийняте рішення дозволити передати дівчаток на утримання рідній тітці.

Під час спілкування із представниками соціальної служби співробітниці фонду дізнались, що є багато випадків, коли переселенці або місцеві мешканці є недостатньо обізнаними про свої права і просто не знають про існуючі механізми вирішення проблем, пов’язаних із опікою дітей чи нарахування відповідних виплат. Тому була досягнута домовленість про проведення інформаційно-просвітницьких заходів для ВПО та постраждалого від конфлікту місцевого населення.

За отриманням безоплатної правової допомоги ВПО та особам, що постраждали внаслідок конфлікту, у північній частині Донецької області можна звернутись:

м. Слов’янськ, вул. Шевченко буд.2а (другий поверх) тел. 050 787 4950

м. Бахмут, вул. Незалежності буд.83 (перший поверх) тел.099 518 1205 та 063 285 9891