Зробити пожертву
Укр / Eng
08.12.22

Минулого тижня у Стамбулі відбулись міжнародні консультації, які організували УВКБ ООН із представниками громадських організацій для створення та ефективного впровадження “Глобального альянсу з ліквідації безгромадянства”. Від нашого фонду в зустрічах взяла участь Софія Кордонець, менеджер проєкту з надання правової допомоги особам без громадянства.

Глобальний альянс це нова ініціатива, мета якого – до 2030 року вирішити проблеми безгромадянства за допомогою колективної багатосторонньої участі, враховуючи та поважаючи досвід осіб без громадянства й тих, хто були ними раніше.

Глобальний альянс буде запущений у 2024 році й розвиватиме конкретні досягнення, отримані в рамках Кампанії з подолання безгромадянства #IBelong. Він слугуватиме платформою для посилення колективних адвокаційних зусиль, каталізатором політичних зобов’язань для вирішення проблеми безгромадянста та прискорення впровадження конкретних рішень.

До Робочої групи Глобального альянсу увійшли представники організацій громадянського суспільства, наукових установ, релігійних організацій, ООН та інших міжнародних інституцій, а також особи без громадянства та колишні апатриди. Разом вони займаються розробкою ключових елементів альянсу: бачення та місії, структури управління, стратегії та робочого плану.

“Це був неймовірний досвід – два дні насичених обговорень майбутнього альянсу як механізму подолання безгромадянства із керівниками національних та регіональних організацій з усіх куточків світу, що опікуються проблемами осіб без громадянства й мають великий досвід та бажання робити ще більше і краще, щоб кожна людина у світі могла сказати – я громадянин та у мене є права! Це має бути дуже потужним альянсом, де всі об’єднаються – особи без громадянства, громадські організації та державні органи задля однієї спільної мети”, – поділилась враженнями від зустрічі Софія Кордонець.