Зробити пожертву
Укр / Eng
01.11.22

Минулий тиждень виявився насиченим для нашої організації на міжнародні робочі зустрічі. Так, наша координаторка з адвокаційних питань Тетяна Лузан побувала у Вашингтоні. Там взяла участь у зібранні співробітників з питань міжнародної політики, адвокації, комунікацій та залучення єврейської громади, організованих давніми партнерами фонду, з яких й почалося існування БФ “Право на захист” в Україні – HIAS.

Тетяна Лузан зустрілася з представниками громадянського суспільства в США, а також поспілкувалася з представниками офісів конгресменів, які спеціалізуються на питаннях, пов’язаних з Україною. Вона розказала про роботу фонду в умовах повномасштабного вторгнення, напрямки нашої діяльності та основні проблеми, над вирішенням яких працюють наші колеги в рамках проєктів, що реалізує фонд. 

Звернула увагу на питання житла для переселенців. Так, у вересні, уряд України затвердив особливий спрощений порядок надання житла за кошти гуманітарної та іншої допомоги у тимчасове користування переселенцям та особам, чиє житло зруйновано.

“Українське законодавство передбачає можливість надання ВПО тимчасового житла на строк до одного року з можливістю подальшого продовження. Таке житло надається коштом спеціальних житлових фондів, утворених для цих цілей органами місцевого самоврядування. Проте за відсутності таких приміщень, а також фінансових ресурсів для їхнього будівництва, реконструкції чи придбання, які можуть знадобитися для формування таких фондів, місцева влада може бути не в змозі надати ВПО тимчасове житло. Як варіант, це можуть фінансувати міжнародні донори”, – зазначила Тетяна Лузан.

Також на зустрічах обговорювали питання надання психологічної допомоги українцям та потреби в психосоціальній підтримці. Зараз таку підтримку досить часто надають гуманітарні організації, де є експерти, які спеціалізуються на психологічних травмах, спричинених, наприклад, саме військовими конфліктами. Однак їхня кількість є недостатньою для надання допомоги всім, хто цього потребує.

Ми раді, що змогли розказати про проблеми українців на такому високому рівні.  Впевнені, це прискорить вирішення певних питань та допоможе нам ще більше допомагати людям!

Дякуємо HIAS за запрошення та високу оцінку нашої роботи.