Зробити пожертву
Укр / Eng
11.09.18

– Майже вся наша родина жила у Макіївці. Я маю на увазі всю велику родину, включно з рідними чоловіка та моїми. Загалом, мабуть, понад 50 людей. Так, велика родина у нас була. Ми з чоловіком працювали, наші двоє синів ходили до школи – все було, як у людей. Аж поки одного дня у серпні 2014 року чоловік не пішов до магазину за продуктами харчування та більше не повернувся. Звісно, я злякалася. Почала його шукати, телефонувала друзям та знайомим, але все було марно. Звернулася до колишнього відділу міліції із заявою про зникнення мого чоловіка. Спершу там розводили руками, а потім повідомили, що мій чоловік начебто вбив якогось військового на блокпості. Тож за скоєний злочин його затримали, а я можу навіть не чекати на повернення чоловіка, адже його вже немає  у живих… Ніяких довідок чи інших документів мені не дали. Так, все лише на словах.

Як тільки з’явилася така можливість у червні 2015 року, я разом з синами перемістилася до міста Кривий Ріг. Офіційно не вдова з двома малолітніми синами на руках. Не могла ні до родичів у Макіївку з’їздити, бо потрібна нотаріально оформлена згода батька на виїзд дітей, ні пенсію по втраті годувальника на синів оформити.

Разом з юридичною командою Дніпровського офісу БФ «Право на захист» Світлана Михайлівна пройшла тривалий судовий процес, результатом якого стало прийняття рішення про визнання її чоловіка безвісно відсутнім.

Наступним етапом було призначення пенсії по втраті годувальника. І хоча Світлана Михайлівна надала до районного управління ПФУ всі необхідні документи, бюрократичні перепони стали на заваді швидкому вирішенню питання.

Тільки після втручання адвоката БФ «Право на захист», який майже 2 місяці проводив консультації як з юристами УПФУ, так і з Головним управлінням ПФУ у Дніпропетровській області, пенсію по втраті годувальника було призначено. Окремо хочемо додати, що пенсія буде нарахована з моменту визнання чоловіка Світлани Михайлівни безвісно відсутнім.

Довга та емоційно непроста історія, яка, на щастя, має гарне закінчення.

Ми щиро раді, що нам вдалося допомогти матері з двома дітьми вирішити юридичні питання і хоча б трішки полегшити життя на новому місті.