Зробити пожертву
Укр / Eng
27.07.17

Старогнатівка — невелике село на Донеччині, що зараз входить до складу Старогнатівської сільської ради Волноваського району. Воно розташоване в безпосередній близькості до лінії зіткнення і від самого початку конфлікту потерпає від обстрілів.

Кілька років тому тут мешкало 2 100 осіб, зараз лишилося майже вдвічі менше — 1 242, із них 286 внутрішньо переміщених осіб (ВПО), 110 людей з інвалідністю, 450 пенсіонерів, 106 неповнолітніх, 4 дитини з інвалідністю.

Незважаючи на близькість населеного пункту до лінії зіткнення, у ньому продовжують працювати школа та дитячий садок. За словами жителів села, постріли вони чують щодня. Автобус зі Старогнатівки ходить раз на день і лише до Волновахи, тож люди потребують постійної підтримки, матеріальної та юридичної допомоги.

Нещодавно Сергій Галемський, керівник юридичного напряму Маріупольського офісу БФ «Право на захист», для підвищення правової грамотності місцевих жителів провів тут індивідуальні юридичні консультації.

«Одна з причин того, що наші громадяни часом діють всупереч своїм інтересам — незнання законів. Часто такою необізнаністю користуються інші. Тож головна моя порада — вивчати закон і обстоювати свої права. Цього разу людей цікавило розв’язання проблем переселенців (як, наприклад, порядок отримання довідки ВПО, адресної допомоги, відновлення пенсійних виплат, порядок вирішення спірних питань, які виникають у зв’язку з укладеними кредитними договорами тощо). Нам вдалося допомогти кожному, хто цього потребував».