Зробити пожертву
Укр / Eng
11.02.19

У моїй практиці є багато історій, якими хочеться ділитися знову і знову. Я вважаю, що саме віра у справедливість надає сил та спонукає до дії. Але іноді необхідно, щоб хтось допоміг відстояти порушені права, підтримав у подальшій боротьбі. Так, мені приємно, коли довготривала кропітка робота має позитивний результат. Як, наприклад, історія з Оксаною Мазурок, з якою ми познайомилися 17 серпня 2017 року.

Оксана сама виховує двох синів. На час нашого знайомства Владиславу виповнилося 5 років, а Ярославу – один рік. Родина перебувала у скрутному матеріальному становищі, адже через те, що молодший хлопчик був народжений на території Російської Федерації, соціальна служба відмовляла Оксані у виплаті допомоги при народженні дитини та вимагала докази того, що Ярослав є громадянином України.

Щоб розв’язати це питання юристи БФ «Право на захист» допомогли жінці звернутися  до Державної міграційної служби України. Але виникла нова проблема: соціальні служби відмовили Оксані у виплаті допомоги при народженні дитини, мотивуючи тим, що вона пропустила строк на звернення по допомогу.

Тож до справи взялися адвокати БФ «Право на захист», які подали позов до суду аргументувавши його тим, що відмова у виплаті допомоги порушує права дитини, адже допомога при народженні дитини є допомогою самій дитині, а не батькам. Незабаром суд виніс рішення, яким строк на звернення допомоги при народженні дитини було поновлено.

Але, навіть маючи рішення суду, соціальні служби знову відмовили у виплаті допомоги. Цього разу пояснюючи це тим, що суд постановив поновити строк на звернення по допомогу при народженні дитини, а не виплатити цю допомогу матері.

Оксана вже майже не вірила в успішне вирішення справи, але нам вдалося переконати її не задаватися та продовжувати боротьбу за свої права. Ми написали велику кількість листів, скарг та звернень до соціальної служби,  Міністра соціальної політики України,  Київської міської адміністрації. Ми підтримували Оксану, а її віра у нас надавала сили для боротьби нам самим.

Аж ось наполегливість дала свої результати.

Нещодавно Оксана отримала лист щодо розгляду заяв та призначення їй допомоги. А тиждень тому нарешті були перераховані кошти на Ярослава.

Тож якщо хтось скаже, що більше немає ні сил, ні сенсу боротися та відстоювати свої права, просто згадайте історію матері-одиначки з двома маленькими дітьми. Історію жінки, яка обрала непростий шлях боротьби та виграла.

Любов Ткаченко, адвокат БФ «Право на захист»

Проект «Правова допомога особам без громадянства»[boc_img_gallery columns=”2″ fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”7898,7899″]