Зробити пожертву
Укр / Eng
29.05.17

До юристів Слов’янського офісу БФ «Право на захист» звернувся  Олег*, колишній шахтар.

Він був змушений покинути своє житло у Донецьку та переїхав у с.Новоолександрівка Покровського району. На початок 2016 року чоловік мав необхідний стаж для призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Однак на подану у вересні 2016 року заяву про призначення пенсії ВПО отримав відмову від Красноармійського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області.

За словами юриста Слов’янського офісу БФ «Право на захист» Маргарити Оксаніченкоу своїй відмові УПФ посилалося на ненадання належних, з точки зору управління, довідок про пільговий характер роботи чоловіка, а саме довідку про трудовий стаж та довідку про заробітну плату. Не зважаючи на те, що Олегом були надані такі довідки, УПФ не прийняло їх до уваги, мотивуючи тим, що вони були видані в Донецьку у 2015 році, який на той час вже був тимчасово окупованою територією України.

Під час розгляду справи захисник відповідача адвокат Слов’янського офісу БФ «Право на захист» Герман Петров спростовував доводи УПФ щодо недійсності довідок, виданих підприємством у Донецьку. Рішенням суду було скасовано рішення УПФ про відмову у призначенні  Олегу пенсії та зобов’язано Красноармійське об’єднане управління Пенсійного Фонду України Донецької області повторно розглянути заяву переселенця про призначення пенсії за віком на пільгових умовах за його заявою, з урахуванням тих самих довідок про заробітну плату для обчислення пенсії та про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній.

БФ «Право на захист» закликає переселенців та осіб, які постраждали від конфлікту на Сході, звертатися по безоплатну правову допомогу до юристів та відстоювати за свої права.

 

*ім’я переселенця було змінене