Зробити пожертву
Укр / Eng
15.03.21

Наступна наша історія стосується роботи з особливою категорією бенефіціарів. За даними наших колег, які постійно моніторять ситуацію на лінії зіткнення, кількість людей на КПВВ, які звільнилися з місць позбавлення волі, суттєво збільшилася останнім часом. У багатьох з них немає жодних документів, а ті, що є – недійсні. І навіть якщо людина дуже хоче повернутися до звичного життя, без документів така людина – ніхто.

Історія Олександра починається у місті Хрустальний (стара назва – Красний Луч, нині знаходиться на непідконтрольній території), що на Луганщині. 

У 1994 році чоловік отримав паспорт громадянина України. У 2012 році Олександр виїхав на заробітки до Росії, де у нього вкрали всі документи, у тому числі й паспорт. Але біда не приходить одна… Чоловік потрапив до виправної колонії у місті Клінчі, Брянської області. 

1 Поїздка на заробітки, втрата документів та позбавлення волі. Історія Олександра

Звільнившись з колонії у грудні 2020 року, співробітники ФМС РФ видали Олександру посвідчення особи на повернення в Україну. Відтак його було депортовано з Російської Федерації. 

Поїздка на заробітки, втрата документів та позбавлення волі. Історія Олександра

Чоловік опинився в Станиці Луганській без грошей та документів. На руках він мав лише посвідчення особи на повернення в Україну зі строком дії до 21 січня 2021 року. Олександр залишився один — без сім’ї, без домівки, без надії на майбутнє…

Будучи у такому скрутному становищі, Олександр не розумів до кого має звернутися за допомогою. Якось, йдучи містом Станиця Луганська, він побачив оголошення БФ «Право на захист», про те, що фонд надає безоплатну правову допомогу у оформленні та відновленні документів. 

Олександр звернувся до наших спеціалістів для отримання нового паспорта громадянина України. Юрист сєвєродонецького офісу БФ «Право на захист» допоміг Олександру скласти та заповнити необхідні документи, оскільки чоловік не міг вільно писати українською мовою. 

У черговій частині національної поліції міста Новоайдар було зроблено дактилоскопічну експертизу для розширеного запиту на перевірку особи в державній міграційній службі, а також сплачено внесок на виготовлення паспорта та пройдено ідентифікацію особи.

Завдяки високопрофесійній та оперативній роботі міграційної служби, зокрема начальника Новоайдарського районного відділу ДМС, Олександра вдалося зареєструвати громадянином України в позасудовому порядку. 

Станом на сьогодні відомо, що чоловік уже одружився і знаходиться в пошуках роботи.


UNHCR Ukraine – Aгентство ООН у справах біженців в Україні

Читайте також: