Зробити пожертву
Укр / Eng
02.10.18

Навіть у складних умовах люди намагаються жити своїм звичним життям, провідувати  родичів, спілкуватися с близькими. От і Ірина, жителька неконтрольованої Урядом України території, спонтанно вирішила відвідати подругу, яка мешкає у с. Піски. Жодного документа, що посвідчує особу, жінка із собою взяти не здогадалася. Вона і сама не пам’ятає подробиць, яким дивом увечері їй вдалося перетнути лінію зіткнення та залишитися неушкодженою.  

Вранці Ірина вирішила  повертатися додому, та її помітили люди в формі. Жінку відвезли у відділ МВС, там встановили її особистість, а після – відпустили. Ірина одразу попрямувала до контрольного пункту в’їзду – виїзду «Мар’їнка». Але, через відсутність паспорта, пройти його вона не змогла. Ситуація погіршувалася тим, що жінка не мала при собі телефона і не пам’ятала жодного номера. Наївність та недбалість прогнозовано призводять до складнощів.  

Жінка змушена була залишитися у встановленому поряд   наметі Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС). На щастя, там її зустріли монітори БФ «Право на захист» Катерина Давидова та Ігор Шкляров. Вона розповіла їм про свою проблему. 

Декілька днів монітори БФ «Право на захист» намагалися знайти родичів або знайомих Ірини. В той же час, жінка просила людей, які перетинали КПВВ до неконтрольованої Урядом України території, відвідати племінницю та попросити її про допомогу. Незабаром, племінниці повідомили про ситуацію, вона дуже хвилювалась за тітку, та через скрутне становище не мала змоги приїхати за родичкою сама або надати грошову винагороду тим, хто міг би передати тітці паспорт. 

Весь цей час Ірина мешкала в наметі без речей та грошей. Завдяки турботі співробітників ДСНС вона почувала себе як вдома, адже вони  постійно пригощали жінку власними обідами та всіляко підтримували. Дякуючи  втручанню представників БФ «Право на захист» вона змогла отримати свій паспорт. Через декілька днів, втомлена пригодами, Ірина нарешті змогла повернутися  до дому.