Зробити пожертву
Укр / Eng
21.03.16

До юристів Харківського офісу ВБФ “Право на захист” звернулася за допомогою жінка-ВПО, мати якої померла на неконтрольованій території Луганської області.

За словами жінки, 15 січня 2016 року в місті Червонопартизанську Луганської області (тимчасово неконтрольована територія) померла її мати. Свідоцтво про смерть з печаткою так званої “ЛНР” було видано лікарем місцевої лікарні.

Після смерті матері в Червонопартизанську залишилося майно, спадкоємицею якого є заявниця. Для оформлення спадщини жінці необхідно було надати нотаріусу чинне свідоцтво про смерть матері.

Вперше заявниця звернулася у Харківський регіональний офіс ВБФ “Право на захист” 16 березня телефоном, а вже 17-го березня юристи підготували від імені жінки-переселенки заяву до суду про встановлення факту смерті її матері. Крім того, юристи ВБФ “Право на захист” підготували клопотання до суду з проханням звільнити ВПО від сплати судового збору, який складає 275,60 грн., у зв’язку з тим, що заявниця є пенсіонеркою і відноситься до категорії малозабезпечених осіб.

У п’ятницю, 18 березня, нашою клієнткою було подано заяву про встановлення факту смерті її матері та клопотання про звільнення від сплати судового збору у канцелярію Фрунзенського районного суду міста Харкова. У той же день заявниці зателефонував секретар судді і повідомив про призначення справи на 21 березня. У зв’язку з тим, що заявниця не могла з’явитися до суду у попередньо визначений день, суддя розглянула заяву і клопотання в день подачі, 18 березня, повністю задовольнивши їх.

Рішення суду буде доступне для ознайомлення в найближчі дні.

Від імені ВБФ «Право на захист» хочемо додати, що після задоволення позову жінка-переселенка зателефонувала до нашого Харківського офісу зі словами подяки за оперативність і ефективність роботи регіонального офісу.

“Зараз юридична допомога потрібна переселенцям як ніколи раніше, – каже Любов Бутенко, керівник регіонального офісу проекту “Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам” у Харківській області. – Щодня в офіси ВБФ “Право на захист” за правовою допомогою звертається дуже багато ВПО, і ми щиро раді надати підтримку кожному з них”.