Зробити пожертву
Укр / Eng
13.09.17

На сьогоднішньому засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

Кабмін дозволив переселенцям отримувати пенсійні та соціальні виплати в будь-якому банку на підконтрольній території, а не тільки в Ощадбанку. Доставка пенсій та соціальних виплат особам з інвалідністю I групи за місцем проживання Кабмін передав «Укрпошті».

Відзначається, що постановою передбачена можливість проведення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам не тільки через мережу установ і пристроїв ПАТ „Ощадбанк”, але й через мережі будь-яких банків (отримання готівкових коштів і проведення безготівкових операцій) тільки на підконтрольній українській владі території.

Раніше правозахисники неодноразово вказували на те, що обмеження переселенців у виборі обслуговуючого банку є дискримінаційним. Крім того, моніторингові команди БФ «Право на захист» постійно фіксують великі черги переселенців, переважно – пенсіонерів, у відділеннях Ощадбанку. Надання переселенцям можливості отримувати виплати в інших банках ймовірно зменшить навантаження на Ощадбанк та дозволить ВПО отримувати належні кошти, не вистоюючи довгий час у виснажливих чергах.

Вважаємо за потрібне додати, що наразі поки немає офіційного доступного документа щодо цього рішення Кабміну. Як тільки він з’явиться, БФ “Право на захист” проаналізує цю зміну.