Зробити пожертву
Укр / Eng
05.12.17

З початком зими стає зрозумілим, що деякі місця компактного проживання (МКП), де мешкають переселенці, не готові до зимового періоду.

Так, гуртожиток у м. Павлоград, що знаходиться на вул. Дніпровській, 571, залишається без опалення на зимовий період. Нагадаємо, що за допомогою БФ «Право на захист» переселенцями було подано відповідну заяву до Міністерства освіти і науки, що є балансоутримувачем МКП. На жаль, у відповідь ВПО було повідомлено про відсутність коштів для ремонту опалювальної системи у гуртожитку.

А ось у гуртожитку міста  Жовті Води (вул. Кропоткіна, 14) в результаті зустрічі співробітників Дніпровського офісу БФ «Право на захист» з заступником міського голови було частково відремонтовано систему опалення, проте дах даного приміщення й досі протікає та потребує капітального ремонту.

Не набагато кращою є ситуація і в МКП, що знаходяться у місті Святогірськ Донецької області. І хоча у МКП «Святі гори» нещодавно опалення було відновлено, у МКП «Сосновий Бор»  вугілля для опалення немає до сьогодні. Користуватися обігрівачами переселенцям небезпечно через стару електропроводку, тож у приміщенні дуже холодно. Існує ризик, що у разі сильних морозів через змерзлі труби мешканці МКП залишаться ще й без водопостачання. Інформації щодо розв’язання проблеми наразі немає.

На жаль, у тих МКП, де відсутнє питання з опаленням, є інші проблеми: неналежні житлові умови, зростання тарифів та вартості за проживання.

Наприклад, у Дніпропетровській області залишається актуальною проблема невідповідності умов проживання у МКП санітарним нормам, у тому числі наявність плісняви у приміщеннях.

У МКП у Златоустівці Донецької області, з 1 грудня вартість проживання за одну особу зросла з 360 грн до 500 грн.

Схожа ситуація й у модульному містечку м. Павлоград, де тарифи за комунальні послуги було підвищено до 500 грн за особу. За словами балансоутримувача, причиною стало загальне підвищення тарифів за комунальні послуги для юридичних осіб.

А у смт. Володимирівка Волноваського району з 10 листопада було підвищено вартість проживання з 346 грн до 530 грн для осіб, які працюють на Великоанадольському вогнетривкому комбінаті, тоді як для решти – з 1 000 грн до 1 500 грн.

Хочемо підкреслити, що розв’язання багатьох проблем, з якими стикаються мешканці МКП, залежить від балансоутримувачів, якими у більшості випадків є місцева влада.

БФ «Право на захист» вважає за необхідне привернути увагу місцевої влади до проблеми, з якими стикаються мешканці МКП та просить вжити необхідних заходів з метою якомога скорішого їхнього вирішення.

Також звертаємо увагу гуманітарної спільноти на проблеми, що існують в МКП, та просимо надати допомогу у разі наявності необхідних ресурсів.