Зробити пожертву
Укр / Eng
10.05.18

На звернення правозахисних організацій до  Прем’єр Міністра України щодо розширення переліку банків, де ВПО зможуть здійснювати свої виплати, надійшла відповідь АТ «Ощадбанк» у якій запевняється, що скорочення кількості відділень «Ощадбанку» не погіршить якість обслуговування ВПО в Донецькій та Луганських областях.

Однак, у даному листі жодним словом не йдеться про скорочення кількості відділень в інших областях України, де також наявні проблеми з доступом до відділень «Ощадбанку».

БФ «Право на захист» вітає роботу, яку проводить «Ощадбанк» для підвищення фінансової грамотності населення, зокрема, інформаційні кампанії, про які йдеться в листі.

Але, на жаль, «Ощадбанк» не проводить інформаційну роботу щодо порядку та запобігання порушення процедури фізичної ідентифікації ВПО ні серед переселенців, ні серед своїх працівників.

Лише завдяки правозахисним організаціям та розробленим ними інформаційним матеріалам переселенці можуть дізнатися про те, як саме має проходити ідентифікація та що є порушенням під час її проходження.

Віддаючи належне повноті відповіді «Ощадбанку» щодо розвитку Web-банкінгу та Mobile-банкінгу, хочемо звернути увагу керівництва АТ «Ощадбанк», що більшій частині переселенців такі сучасні послуги, на жаль, не доступні.

І така ситуація склалася не тільки через відсутність засобів з яких можна здійснювати зазначені послуги, а саме через обмеження умов обслуговування рахунків ВПО, відповідно до яких більшість можливостей інтернет-банкінгу наразі відключені.

З огляду на все вище вказане, БФ «Право на захист» продовжує наполягати на тому, що обмеження вибору банку, в якому ВПО можуть обслуговуватися, є обмеженнями прав людини. Тож дані норми постанови №637, що не відповідає чинному законодавству та значно звужує права внутрішньо переміщених осіб, якнайшвидше мають бути змінені.