Зробити пожертву
Укр / Eng
29.03.16

Голові Верховної Ради України

Народним депутатам України

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

 

17 лютого за ініціативи Комітету Верховної Ради України з прав людини відбулися парламентські слухання на тему: «Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на території, не контрольованій українською владою в зоні проведення антитерористичної операції».

Це були перші в історії України парламентські слухання, присвячені проблематиці внутрішнього переміщення. В якості учасників було зареєстровано майже 850 осіб, які представляли: близько 350 громадських організацій та ініціатив, які опікуються проблемами переселенців та жителів тимчасово окупованої і неконтрольованої територій; наукові установи і вищі навчальні заклади; органи влади та місцевого самоврядування; міжнародні міжурядові та неурядові організації; релігійні організації; політичні партії.

Таким чином, парламентські слухання стали найбільшим майданчиком для обговорення проблем ВПО. Але одним лише обговоренням неможливо змінити ситуацію.

Комітетом з прав людини була пророблена значна робота із збору та аналізу пропозицій від усіх зацікавлених осіб та організацій і підготовлено проект постанови Верховної Ради про затвердження Рекомендацій цих парламентських слухань.

У зв’язку з цим, закликаємо винести на розгляд найближчого пленарного засідання Верховної Ради, яке відбудеться 30 березня 2016 року, та підтримати Проект Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Стан дотримання прав внутрішньо переміщених осіб та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України та на тимчасово неконтрольованій території в зоні проведення антитерористичної операції” № 4273 від 18.03.2016.