Зробити пожертву
Укр / Eng
20.04.18

Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

        

копія: Міністру соціальної  політики України

Реві А.О.

 

Голові правління

       ПАТ «Державний ощадний банк України»  

Пишному А. Г.

 

Шановний Володимире Борисовичу!

Відповідно до норм постанови № 637  «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5 листопада 2014 р. всі соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам (далі – ВПО) здійснюються виключно через ПАТ «Ощадбанк». Окрім цього вони зобов’язані проходити фізичну ідентифікацію безпосередньо у відділеннях ПАТ «Ощадбанк».

Правозахисні організації неодноразово наголошували, що дані норми є дискримінаційними відносно ВПО,  адже переселенці обмежуються у праві самостійно обирати банк в якому вони хочуть отримувати свої виплати.

Разом з тим варто зазначити, що Кабінетом Міністрів України  нещодавно було затверджено стратегію розвитку ПАТ «Ощадбанк» на 2018-2022 роки, відповідно до якої передбачено значне скорочення  кількості відділень, яке, у першу чергу, торкнеться відділень у сільській місцевості.

Відповідно до наявної інформації вже на сьогоднішній день, під час проходження ідентифікації ВПО змушені відстоювати величезні черги, тож дане скорочення призведе до погіршення і так вже складної ситуації з чергами в ПАТ «Ощадбанк», а подеколи примусить переселенців їхати в інші населені пункти для здійснення банківських операцій. Враховуючи, що в деяких районах сполучення між населеними пунктами ускладнене, скорочення кількості відділень ПАТ “Ощадбанк” може призвести до унеможливлення доступу ВПО до своїх виплат.

Таким чином ВПО знову стануть заручниками ситуації, коли банк, до якого вони прив’язані  нормами законодавства і в який мають обов’язково звернутися щонайменше один раз на рік, зникне з їхнього населеного пункту чи району.

На підставі вищєвикладеного звертаємо Вашу увагу на необхідність внести відповідні зміни до постанови № 637  «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 5 листопада 2014 р., а саме в частині розширення переліку банків, в яких ВПО можуть отримувати свої соціальні виплати та проходити фізичну ідентифікацію.

Відповідь на звернення просимо надати за адресою: 04071, м. Київ, вул. Щекавицька, 55, БФ «Право на захист».

 

Президент  БФ «Право на захист», О. Галкін   

 Виконавчий директор ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, Т. Дурнєва

Координатор з адвокації  ГО “Донбас СОС”, О. Гвоздьова

Менеджер Програми Радник з питань ВПО  БФ “Stabilization Support Services”, В. Вершиніна

Голова Правління ГО “КримСОС”, Т. Ташева

Виконавчий директор БФ “Восток-SOS”, О. Дворецька