10 листопада 2020 р. у режимі відеоконференції відбулися Комітетські слухання, де було обговорено проблему затоплення шахт і забруднення питної води на Донеччині та Луганщині.
Засідання було проведено на рівні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. До дискусії долучились народні депутати України, представники Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерства оборони, Державної екологічної інспекції, Міністерства енергетики, Державного агентства водних ресурсів, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Державної служби геології та надр, Донецької та Луганської облдержадміністрацій, Апарату РНБО, наукових, міжнародних та громадських організацій.
«Проблема затоплення шахт на Донбасі з’явилась не вчора. Усі роки конфлікту Україна потерпає від безвідповідальних дій окупаційної влади на непідконтрольній території, внаслідок яких екосистема на сході України тепер знаходиться під загрозою екологічної катастрофи. Фахівці та представники громадськості постійно намагаються привернути увагу влади до цієї проблеми. За останній рік ми спостерігаємо певні зрушення у цьому напрямку. Завдяки спільним зусиллям народного депутата України Лесі Василенко та громадськості проблемні питання були підняті та озвучені на рівні профільного комітету Верховної Ради України. Сподіваємось, це буде перший крок у вирішенні цього важливого питання і спільними зусиллями ми уникнемо екологічної катастрофи,»
– прокоментувала правова аналітикиня БФ “Право на захист” Анастасія Бондаренко, яка також приймала участь у Комітетських слуханнях.
Доступний запис відеоконференції (початок з доповіді Анастасії Бондаренко – 2:19:55)*
Нагадаємо, 29 жовтня 2020 року відбувся круглий стіл на тему «Зменшення ризику катастроф та вразливості населення в Східній Україні» де також було презентовано «Білу книгу» – від експертів 3P Консорціуму, де містяться практичні рекомендації для органів влади щодо зміцнення Єдиної державної системи цивільного захисту України. Слухання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування стали логічним продовженням та початком практичної реалізації плану дій щодо реагування на екологічну проблему в регіоні. Наступним кроком буде винесення питання на парламентські слухання.
*UPD: станом на 18.11.20 повна двогодинна версія конференції відсутня, фрагмент з доповіддю пані Анастасії доступний