Зробити пожертву
Укр / Eng
26.10.20

23 жовтня 2020 року в онлайн режимі була проведена конференція «Майбутнє східної України: від гуманітарних потреб до перспектив розвитку і миру». Захід було організовано консорціумом ACCESS (Людина в біді, ACTED/REACH, Medicos del Mundo, HelpAge International, Право на захист), за підтримки Європейської комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги (ECHO) у співпраці з Міністерством закордонних справ Литовської Республіки.

Під час конференції було обговорено низку важливих та актуальних тем, серед яких питання врегулювання конфлікту на Донбасі, допомоги постраждалим внаслідок бойових дій, екологічний стан територій, протидії поширенню COVID-19 у зоні конфлікту.

Першим на заході виступив міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

«9.5 мільйонів громадян проживали до 2014 року на територіях Донецької, Луганської областей та АР Крим. Станом на сьогодні, під окупацією знаходяться приблизно 5.5 мільйонів осіб. По факту, ці люди – заручники окупантів. На контрольованій території України зареєстровані 1.5 мільйони внутрішньо переміщених осіб. В цілому, на окупованих територіях залишилось 50% від всього населення до початку збройної агресії РФ»

– зазначив пан Резніков

Наступною на конференції доповідала пані Параскеві Міку, Генеральна директорка Генерального директорату Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної допомоги.

«Для Європейського Союзу гуманітарна криза на Донбасі залишається однією з найважливіших проблем. Ця проблема не має залишатися ані замороженим конфліктом, ані забутою кризою. Ми всі – частина єдиної європейської сім‘ї, яка залишається відданою своїм людям»

– зауважила пані Параскеві у своїй доповіді

Також до дискусії долучився міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічус

«Війну на Донбасі неможливо зупинити просто за допомогою політичних домовленостей. Допоки Уряд України не має можливості контролювати власний кордон, до тих пір ми не можемо говорити про мир. Так само, неможливо говорити і про людей, що потребують допомоги та захисту без зазначення контексту в цілому. Україна зараз знаходиться у стані неоголошеної війни, в той же час є нагальна потреба у продовженні реформ. Саме тому, ми маємо продовжувати тиск на Росію для імплементації Мінських угод»

– зазначив пан Лінкявічус

Захід доступний для перегляду на Facebook сторінці організації “Людина в біді” за посиланнями нижче.

1-а частина конференції

Продовження

Проект ACCESS реалізується групою з п’яти міжнародних та національних організацій: Людина в біді (People in Need), Médicos del Mundo (MDM), ACTED у партнерстві з IMPACT Initiatives, Право на захист (ПнЗ) та Help Age International. Завдяки галузевій та географічній взаємодії проект реагує на надзвичайні потреби населення, що проживає на сході України. Разом з водопостачанням та продовольчою безпекою, створенням притулків та допомогою з підготовкою до зими, проект надає медичні та психосоціальні послуги та виступає за доступ людей до основних послуг. ACCESS надає гуманітарну допомогу по обидва боки лінії зіткнення в Україні за кошти Європейської Комісії через її Генеральний директорат з питань цивільного захисту та операцій з гуманітарної допомоги (ECHO).