Зробити пожертву
Укр / Eng
16.12.15

Захід було ініційовано активістами громади внутрішньо переміщених осіб, що проживають в Гуляйполі, і підтримано проектом «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні», який реалізується Данською радою у справах біженців в партнерстві з ВБФ «Право на захист» та за підтримки Агенції ООН у справах біженців.

— Наш проект охопив 20 областей України, — каже Вікторія Саломатина, керівник регіонального офісу проекту «Адвокація та правова допомога внутрішньо переміщеним особам в Україні». – Серед першочергових проблем – переселенці потребують обігрівачі, теплий одяг і взуття. В рамках проекту відбувається інтеграція переміщених осіб у місцеві громади, в Запорізькій області в ньому взяли участь 678 чоловік.

Переселенці, жителі віддалених районів, нерідко відчувають труднощі з соціалізацією. Наприклад, в Гуляйполі проживають понад 350 жінок-переселенок. Багато з них зіткнулися з нестачею спілкування. Для того, щоб у жінок з’явилася можливість поспілкуватися, порадитися, в Гуляйполі відкрився гурток рукоділля.

Ініціатор створення гуртка Людмила Голобородько. Вона пояснює:

— Жінкам, які були змушені покинути свої будинки в результаті військового конфлікту, дуже важливо мати свій куточок. — Тут ми можемо зібратися разом, поділитися досвідом рукоділля і поспілкуватися за чашкою чаю.

Тепер жінки-переселенки зможуть збиратися разом не тільки для створення красивих прикрас, іграшок і картин, але і для спільного вирішення актуальних проблем.

“Местные вести”