Зробити пожертву
Укр / Eng
01.06.22

Щодня сотні маленьких українців стикаються з серйозними втратами, мають високий ризик отримати поранення, а також долають труднощі небезпечних умов життя. Тож цього року День захисту дітей набуває особливого змісту та акцентує увагу на проблеми дітей, які страждають від війни в Україні.

Сьогодні актуально замислитися над тим, як ми маємо та можемо захищати наших дітей? Якщо знання – це зброя, то знання про власні права – це та зброя, що може знадобитися будь-де й будь-коли, і завжди має бути напоготові: саме тому організатори заходу гаслом цьогорічного свята обрали заклик “Я маю право!”.

Саме тому цьогоріч  ми в Чернівцях разом з партнерами – БФ “Рокада”, “Буковина Інноваційна”, УВКБ ООН Україна, влаштували Open Air захід “Я маю право!”, присвячений Дню захисту дітей. 

“Цей день покликаний захистити дітей від голоду, насильства, військових конфліктів, неможливості отримати освіту та інших бід. Я рада, що наш фонд та наші колеги кожного дня докладають усіх можливих зусиль: надають психологічну, правову, соціальну допомогу тощо, аби сьогоднішні маленькі українці виросли щасливими й успішними дорослими!” – зазначила Катерина Задоєнко, менеджерка проєкту “Підвищення стійкості та спроможності до подолання труднощів найбільш вразливими домогосподарствами, що постраждали від конфлікту на Сході України” БФ “Право на захист”.

Усі маленькі гості брали участь в “арт-терапії”, науковому шоу, козацьких розвагах, шоу мильних бульбашок та робототехніки, правознавчих вікторинах та конкурсах, могли намалювати “аквагрим” та написати листа захисникам та захисницям України (усі листи будуть передані ЗСУ).

“У нас сьогодні не свято, а інформаційний захід. Ми хочемо, щоб діти знали про свої права та як їх реалізувати. Саме тому ми поєднали ігрові активності з інформаційними. Ми раді, якщо вони не лише тут гарно проведуть час, а й підуть із новими знаннями”, – розказала Олена Приходько, керівниця Чернівецького офісу БФ “Право на захист».

На згадку кожна дитина написала на стікері своє бачення того, на що вона має право. Найцікавішими стали відповіді: на щастя, мислення, робити добро, спокій, дитинство, домашніх улюбленців, смаколики, добрих людей та навіть водійські права й заробіток.

Бажаємо, щоб всі зазначені права обов’язково дотримувалися в житті кожної дитини!