Зробити пожертву
Укр / Eng
28.03.18

Сьогодні правозахисники, психологи  та журналісти у форматі вільного спілкування «Кава з правозахисниками» говорили про те, як захистити дітей, постраждалих від війни на Донбасі.

Організаторами заходу стали Центр інформації про права людини та Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

Ксенія Карагяур, правовий аналітик БФ «Право на захист», Олена Розвадовська, директор організації захисту прав дітей «Синє пташеня» та Анна Дементенко, студентка, психолог дитячого табору «Лісова застава» розказали реальні історії того, який вплив та які психологічні наслідки мали для дітей бойові дії, обговорювали питання соціального захисту, потрібного дітям, та мінуси соціальної політики держави в цьому питанні.
«В умовах збройного конфлікту в країні діти в населених пунктах вздовж лінії зіткнення регулярно отримують психологічні та фізичні травми. Нажаль, ми досі не знаємо точної кількості дітей, які постраждали внаслідок конфлікту, адже держава не веде такий облік», – зазначила Ксенія Карагяур.

Вона також розповіла, що БФ «Право на захист» відомо про дітей, які серйозно постраждали внаслідок конфлікту та наразі проживають у Донецькій (Волноваський та Бахмутський райони, смт Новгородське), Луганській (Новоайдарський та Станично-Луганський райони) та Харківській (Первомайський та Печенізький райони) областях.

За даними ЮНІСЕФ в Україні понад  580 тисяч дітей, постраждалих внаслідок конфлікту. Парламентська асамблея Ради Європи в січні 2018 року прийняла Резолюцію 2204 щодо дітей, постраждалих внаслідок конфлікту, в якій закликає держав-учасниць (це стосується й України) зміцнювати механізми та заходи щодо захисту та підтримки дітей на всіх рівнях шляхом:

5.4.1. розробки програм соціального забезпечення та поліпшення соціально-економічних умов та можливостей для дітей та їхніх сімей як в країнах конфлікту, так і в країнах, що вітають біженців;

5.4.2. сприяння роботі, яку проводять міжнародні організації та неурядові організації, що працюють у цій галузі, надаючи політичну та фінансову підтримку відповідно до реальних потреб та міжнародних стандартів

5.4.3. забезпечення доступу до дітей, які потребують допомоги, та безперервність програм у зоні конфліктів та інше.

«За останніми даними тільки 8 дітей отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, – констатує Ксенія Карагяур. – Постанова №268 Уряду не працює, а центральні органи виконавчої влади не поспішають доробити акт».

БФ «Право на захист» вважає, що тільки розуміючи точну кількість дітей можна роботи наступні кроки в сфері захисту їхніх прав та надання необхідної підтримки.

[boc_img_gallery fixed_size=”yes” img_hover_effect=”2″ image_ids=”6043,6057,6058″]