Зробити пожертву
Укр / Eng
30.11.22

Про міжнародні стандарти захисту цивільного населення, їх адаптацію до українських реалій та особливості саме українського стандарту захисту говорили на освітньому тренінгу для посадовців, держслужбовців, працівників ДСНС та соціальних служб у Хмельницькому наші професійні тренерки та консультантки Марина Туренок та Юлія Костюченко.

“Це спеціалізовані модулі для представників влади та служб, які реагують на надзвичайні ситуації. Протягом цих двох днів ми вибудували чіткий план дій та реагування на НС: з ким вони повинні комунікувати, кого залучати в таких випадках, як організувати процес. Всі громади без виключення на початку повномасштабного вторгнення стикнулися з проблемами, коли не знали, кого підключати до вирішення ситуації. Має бути спільна діяльність різних служб у розв’язання подібних питань”, – зазначила Юлія Костюченко, консультантка з питань цивільного захисту БФ “Право на захист”, тренерка та волонтерка з 9-річним стажем.

Юлія також поділилася реальними кейсами, коли необхідно було надати допомогу постраждалим цивільним. На тренінгу детально пропрацювали випадок порятунку дівчинки з Маріуполя, яка втратила всіх рідних. Її вдалося вивезти з окупованої території військовим та силами волонтерів доправити до безпечної громади.

“Ми детально розібрали, як ми можемо допомогти цій дитині, кого задіяти, яку допомогу надати в першу чергу. У таких випадках дійсно необхідне залучення і медичних фахівців, які проводять обстеження, психологів, поліції, бо треба знайти найближчих родичів, які б могли встановити опіку. Це важкі, але реальні історії людей, яким потрібна допомога громади”, – зазначила Юлія.

Освітні тренінги пройшли в межах проєкту “Зміцнення потенціалу цивільного захисту та реагування на надзвичайні ситуації в Україні”, який реалізується БФ “Право на захист” разом із неурядовою організацією ACTED Ukraine та ініціативою IMPACT та фінансується за підтримки Великобританії від британського народу.

DRR #UKaid #CivilProtection #ACTED #IMPACT #ProtectionMainstreaming