Зробити пожертву
Укр / Eng
03.08.17

27-28 липня 2017 року Олександр Галкін, Президент БФ “Право на захист”, взяв участь у дводенному ознайомчому візиті у Страсбург, організованому в рамках Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні».

Учасники візиту сфокусувалися на аналізі стандартів Ради Європи щодо внутрішнього переміщення, зокрема, відповідній практиці Європейського суду з прав людини.

Українська делегація мала можливість ознайомитись із інституціями Ради Європи, які у різний спосіб є дотичними до реагування на складнощі внутрішнього переміщення: Європейський суд з прав людини, Комітет ПАРЄ з міграції, біженців та переміщених осіб, Комісар з прав людини Ради Європи та група Помпіду.

Під час візиту учасникам були представлені напрацювання Проекту в рамках Європейської програми навчання у сфері прав людини для представників юридичних професій (HELP). Так, був розроблений зміст онлайнового курсу із питань внутрішнього переміщення. Учасники надали коментарі стосовно його адаптації до українських реалій і подальшого поширення.

Восени цього року Проект планує фіналізувати зміст курсу та почати активну діяльність щодо його впровадження.

Візит надав простір для обговорення учасниками особливостей урядових політик стосовно ВПО в країнах-членах Ради Європи, практичного застосування Європейської конвенції з прав людини та Європейської соціальної хартії у ситуаціях осіб, які зазнали внутрішнього переміщення.

Під час візиту Проект закликав учасників до критичного зворотного зв’язку стосовно власної діяльності, а також сприяв зміцненню подальшого співробітництва між ключовими партнерами.

В ознайомчому візиті у Страсбург взяли участь керівники та співробітники центральних органів виконавчої влади (Міністерства соціальної політики України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, відділу представництва держави в міждержавних справах Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України); представники Київської обласної державної адміністрації; лідери провідних національних неурядових організацій (ГО “Крим СОС”, “Донбас СОС”, БФ “Право на захист”, НУО “Агентство розвитку та відновлення Донбасу”); науковці вищих навчальних закладів (Міжнародного гуманітарного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, НДІ державного будівництва та місцевого самоврядування Національної академії правових наук України та Національної школи суддів України), представники суддівського корпусу, системи безоплатної правової допомоги та інші ключові партнери Проекту.

Джерело фото: офіційний сайт Офісу Ради Європи в Україні